Női kézilabda BL: visszavágott a címvédő Győr

A címvédő Győri Audi ETO KC négy góllal legyőzte a vendég Bukaresti MSC csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének negyedik fordulójában, hétfőn este az Audi Arénában. A magyar bajnokságban is címvédő házigazdák keretéből Nora Mörk és Eduarda Amorim hiányzott, de Anja Althaus – akinek november közepén súlyosan megsérült a térde – visszatérhetett a csapatba. Mindkét együttes remek védekezéssel kezdte a rangadót, ezért minden találat rendkívül értékes volt. Görbicz Anita gól nélkül zárta januárban a bukaresti meccset – amelyet a románok 28–22-re megnyertek –, és első megmozdulásaként ezúttal is büntetőt hibázott.

Paula Ungureanu nem sokkal később Nycke Groot hétméteresét is kivédte, ennek ellenére – Stine Oftedal vezérletével – továbbra is a házigazdák voltak előnyben (6–4). A folytatásban egyre több szabálytalanság tördelte a játékot, de ez sem törte meg a címvédő lendületét, és a 23. percben – a meccs során először – három találattal vezetett (9–6).

A kapuban Kari Aalvik Grimsbö nyújtott kiváló teljesítményt, még akkor sem kért cserét, amikor Isabelle Gulldén közelről telibe találta az arcát, és ápolni kellett. A bukarestiek a hajrában levitték a kapust, hogy emberelőnyben támadhassanak, és bár háromszor is gólt szerzett létszámfölényben, Groot mindhárom középkezdés után az üresen maradt román hálóba talált (13–10).

A második felvonás elején Görbicz révén kétszer is emberhátrányból voltak eredményesek a hazaiak (16–11), akik a korábban látott nagy iramban kézilabdáztak, és eredményességük miatt a vendégek a 42. percben az utolsó időkérési lehetőségüket is kihasználták.

Gulldén góljaival igyekezett tartani magát a román csapat, a győriek ráadásul támadásban némileg megtorpantak, ezért 15 percig nem találtak be akcióból. A hajrában felzárkózott a Bukaresti MSC, ám Görbicz a szünet után minden büntetőjét értékesítette, és ez elégnek bizonyult a magabiztos sikerhez.

A vendégcsapat egyszer sem vezetett a találkozón, egyetlenegyszer volt egyenlő az állás (4–4). A találkozót a szlovák Boris Mandak és Mario Rudinsky vezette.

A két csapat összeállítása:

GYŐR: Kiss Éva, Kari Aalvik Grimsbö – Jana Knedlikova 1, Anne Mette Hansen 1, Görbicz Anita 10, Stine Oftedal 4, Anja Althaus, Tomori Zsuzsanna 2, Cornelia Nyke Groot 3, Yvette Broch 2, Fodor Csenge, Bódi Bernadett 3, Puhalák Szidónia 2. Vezetőedző: Ambros Martín (Spanyolország).

BUK. MSC: Paula Ungureanu, Jelena Grubisics – Aneta Udriştioiu 1, Marit Frafjord 3, Isabelle Gulldén 6, Iulia Curea, Cristina Neagu 6, Sabina Jacobsen 1, Line Jörgensen, Camille Ayglon, Bianca Bazaliu, Oana Manea, Amanda Kurtovics 1, Gnonsiane Niombla 2, Nathalie Hagman 1, Majda Mehmedovics 3. Vezetőedző: Helle Thomsen (Dánia).A győriek szombaton a dán Nyköbing Falster Handboldklub otthonában folytatják szereplésüket a BL középdöntőjében. A Bukaresti MSC vasárnap a dán Midtjyllandot fogadja.

Eredmény, női BL, középdöntő, 1. csoport, 4. forduló: • Győri Audi ETO KC–Bukaresti MSC 28–24 (13–11). A csoport állása: 1. GYŐR 12, 2. BUK. MSC 11 (229–197), 3. Rosztov-Don (orosz) 11 (206–182), 4. Nyköbing FH (dán) 5 (196–228), 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 5 (192–225), 6. Midtjylland (dán) 4.

A csoportok 1–4. helyezettjei jutnak a negyeddöntőbe.

Fedőkép: A győri Görbicz Anita (zöld mezben) szünet után minden büntetőjét értékesítette, a felvételen éppen Jelena Grubisics kapuját veszi be – MTI/KRIZSÁN CSABA