Női kézilabda BL: elődöntőben a Bukaresti MSC is

A 2016-ban győztes Bukaresti MSC továbbjutásával vált teljessé a budapesti négyes döntő mezőnye a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

A bukarestiek a hazai pályán fölényesen, 13 góllal megnyert első mérkőzés után a negyeddöntő visszavágóján ugyan hét találattal kikaptak a francia Metz Handball otthonában, de a továbbjutásuk nem forgott veszélyben.

A negyeddöntő visszavágóján 27–20 (14–9) volt a végeredmény. A Buk. MSC az első meccsen aratott 34–21-es nagyarányú győzelmének köszönheti a nem teljesen izgalommentes továbbjutást, hisz a 39. percben, 19–10-nél, a tízgólos előnyért támadhatott a hazai csapat, sőt az 55. percben is kilencgólos volt a különbség (25–16).

A svéd Per Johansson edzette csapat góldobói: Cristina Neagu 8, Isabelle Gulldén 7, Gnonsiane Niombla 2, Marit Malm Franfjord, Amanda Kurtovics és Majda Mehmedovics 1–1. A francia csapat legjobbja Manon Houette volt 7 góllal.

A budapesti Final 4-ba még a Győr, a Vardar és a Rosztov-Don jutott be.

Eredmények: • Győri Audi ETO KC–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 30–28 (15–15) – továbbjutott a Győr kettős győzelemmel, 56–48-as összesítéssel • Rosztov-Don (orosz)–Ferencvárosi Torna Club-Rail Cargo Hungaria 32–22 (20–12) – tj. a Rosztov-Don kettős győzelemmel, 63–51-es összesítéssel • Vardar Szkopje (macedón)–Midtjylland (dán) 32–25 (17–12) – tj. a Vardar kettős győzelemmel, 56–48-as összesítéssel • Metz HB (francia)–Bukaresti MSC 27–20 (14–9) – tj. a Buk. MSC 54–48-as összesítéssel.

Az elődöntő sorsolását kedden bonyolítják le, a négyes döntőt május 12-én és 13-án rendezik a Papp László Budapest Sportarénában.