Női és férfi nemzetközi kézilabdakupák

A Ferencváros kikapott a montenegrói Buducsnoszt Podgorica csapatától a női kézilabda Bajnokok Ligája második csoportkörének utolsó fordulójában, szombaton, s a második helyen végzett.

Győzelme esetén az FTC biztosan az első helyen végzett volna az 1. csoportban, így viszont második lett, mivel késő délután a macedón Vardar Szkopje magabiztosan legyőzte a német Thüringer HC-t. Vasárnap lapzárta után derült ki, hogy a dán Midtjylland vagy a címvédő Bukaresti MSC lesz-e a Ferencváros ellenfele a negyeddöntőben.

A vendégek – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa Katarina Bulatovics és a román idegenlégiós Cristina Neagu volt egyformán hét góllal.

Eredmények, női BL, 2. csoportkör, 6. (utolsó) forduló, 1. csoport: Ferencvárosi TC-Rail Cargo Hungaria–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 23–24 (8–9) • Asztrahanocska (orosz)–Metz (francia) 20–28 • Vardar Szkopje (macedón)–Thüringer HC (német) 36–26 (19–12).A csoport végeredménye: 1. Vardar 15 pont, 2. FTC 14, 3. Buducsnoszt 14, 4. Metz 10, 5. Thüringer 5, 6. Asztrahanocska 2. Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.

2. csoport: • Krim Mercator Ljubljana (szlovén)–Midtjylland (dán) 21–27. Vasárnap lapzárta után ért véget a Larvik (norvég)–Győri Audi ETO KC és a Team Esbjerg (dán)–Bukaresti MSC találkozó. Az állás: 1. GYŐR 15 pont/9 mérkőzés, 2. Larvik  12/9, 3. Midtjylland 10/10, 4. BUK. MSC 9/9, 5. Krim Ljubljana 6/10, 6. Esbjerg 4/9.

A csoportok első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe.

Férfi BL

A MOL-Pick Szeged a harmadik helyen végzett a férfi kézilabda Bajnokok Ligájának B-csoportjában. Győzött és harmadik lett csoportjában a Telekom Veszprém.

A szegediek végső helyezése azzal vált biztossá, hogy szombaton a címvédő lengyel Kielce házigazdaként legyőzte a fehérorosz Meskov Breszt csapatát. A csoportkört nyolc győzelemmel, egy döntetlennel és öt vereséggel zárta a magyar együttes, s az A-csoport hatodik helyezettjével találkozik a nyolcaddöntőben, ez vagy a lengyel Wisla Plock, vagy a dán Bjerringbro-Silkeborg lesz.

Eredmény, férfi BL, csoportkör, 14. (utolsó) forduló, B-csoport: • Vive Tauron Kielce (lengyel)–Meskov Breszt (fehérorosz) 35–27 (15–16). Szerdán játszották: • Rhein-Neckar Löwen (német)–MOL-Pick Szeged 24–30 (12–14). Az állás: 1. Vardar Szkopje (macedón) 18 pont/13 mérkőzés, 2. Kielce 18/14, 3. SZEGED 17/14, 4. RN Löwen 17/14, 5. Meskov Breszt 14/15, 6. PPD Zágráb (horvát) 9/14, 7. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 9/14, 8. IFK Kristianstad (svéd) 8/13.

A Telekom Veszprém házigazdaként 34–28-ra legyőzte a német Flensburg-Handewitt csapatát. A veszprémiek nyolc győzelemmel, két döntetlennel és négy vereséggel az A-csoport harmadik helyén zárták a csoportkört, így a nyolcaddöntőben a B-csoport hatodik helyezettjével találkoznak. Vasárnap lapzárta után derült ki, hogy ez a horvát PPD Zágráb vagy a svéd IFK Kristianstad.

Eredmény, A-csoport: • Telekom Veszprém–Flensburg-Handewitt (német) 34–28 (17–18) • Barcelona Lassa (spanyol)–Orlen Wisla Plock (lengyel) 36–28 (17–15). A csoport állása: 1. Barcelona 25 pont/14 mérkőzés, 2. Paris Saint-Germain (francia) 22/13, 3. VESZPRÉM 18/14, 4. Flensburg-Handewitt 15/14, 5. THW Kiel (német) 12/13, 6. Wisla Plock 8/14, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 6/13, 8. Kadetten Schaffhausen (svájci) 2/13. Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.

Az A- és a B-csoport győztese a negyeddöntőbe kerül, a 2–6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják a szereplésüket.

Férfi EHF-kupa: Dániában is győzött a Tatabánya

A Grundfos Tatabánya csapata 29–26-ra győzött a dán KIF Kolding otthonában a férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörének negyedik fordulójában, szombaton Horsensben.

Eredmények, férfi EHF Kupa, csoportkör, 4. forduló, C-csoport: • KIF Kolding (dán)–Grundfos Tatabánya KC 26–29 (16–14). Lapzárta után fejeződött be az SC Magdeburg (német)–Makkabi Castro Tel-Aviv (izraeli) találkozó. A csoport állása: 1. Tatabánya 6 pont/4 mérkőzés, 2. Magdeburg 5/3, 3. Kolding 3/4, 4. Maccabi 0/3. A csoportok első két helyezettje jut a negyeddöntőbe.