Női és férfi kézilabda BL

A női Bajnokok Ligájában szereplő két magyar együttes eredményéről és a férfi BL újdonságairól számolunk be kézilabdás összeállításunkban.

Női BL

A Ferencváros döntetlent játszott a német Thüringer HC otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája második csoportkörének ötödik fordulójában, vasárnap.

A hazaiak magyar jobbátlövője, Planéta Szimonetta nem szerepelt a keretben, mert ezen a héten megoperálták, kivették a csavarokat a térdéből, így a szezon hátralévő részében már nem játszhat.

A Thüringer – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa a cseh Iveta Luzumova volt, aki mind a 12 lövését gólra váltotta.

A Ferencváros szombaton a Buducsnoszt Podgoricát fogadja a középdöntő utolsó fordulójában. Mivel a macedón Vardar Szkopje az előző fordulóban és vasárnap is kikapott, az FTC 1. csoport élén maradt, és amennyiben legyőzi montenegrói ellenfelét, megőrzi előkelő pozícióját.

*

A Győri Audi ETO KC házigazdaként 11 góllal kiütötte a dán Esbjerg csapatát a BL vasárnapi játéknapján, ezzel biztosította első helyét a második csoportkörben. A győriek jövő vasárnap a norvég Larvik otthonában zárják a BL középdöntőjét.

Az Esbjerg és a mezőny legeredményesebb játékosa a dánok svéd balátlövője, Jenny Alm volt nyolc találattal.

A győriek a francia Metz csapatával találkoznak a negyeddöntőjében. A párosítás azzal vált véglegessé, hogy a középdöntő vasárnapi játéknapján a montenegrói Buducsnoszt Podgorica házigazdaként legyőzte az orosz Asztrahanocska együttesét. A második csoportkör hétvégi utolsó fordulója előtt így már biztos, hogy a Metz az 1. csoport negyedik helyén végez. A negyeddöntő első mérkőzéseit április 7. és 9. között, a visszavágókat pedig egy héttel később rendezik.

Eredmények, női BL, 2. csoportkör, 5. forduló, 1. csoport: • Thüringer HC (német)–Ferencvárosi TC-Rail Cargo Hungaria 29–29 (15–17) • Metz (francia)–Vardar Szkopje (macedón) 42–28 (19–16) • Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Asztrahanocska (orosz) 38–20 (18–11). A csoport állása 9 mérkőzés alapján: 1. FTC 14 pont, 2. Vardar 13, 3. Buducsnoszt 12, 4. Metz 8, 5. Thüringer HC 5, 6. Asztrahanocska 2.

2. csoport: • Győri Audi ETO KC–Team Esbjerg (dán) 33–22 (17–11). Az állás: 1. GYŐR 15 pont, 2. Larvik (norvég) 12, 3. BUKARESTI MSC 9, 4. Midtjylland (dán) 8, 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 6, 6. Esbjerg 4.

A csoportok első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe.

Férfi BL

Az A-csoport 13. fordulójának eddig nem közölt eredményei: • THW Kiel (német)–Barcelona Lassa (spanyol) 27–27 (13–15) • Orlen Wisla Plock (lengyel)–Paris Saint-Germain (francia) 25–29 (11–14). Az állás: 1. Barcelona 23 pont/13 mérkőzés, 2. PSG 22/13, 3. VESZPRÉM 16/13, 4. Flensburg-Handewitt  (német) 13/12, 5. Kiel 12/13, 6. Wisla Plock 8/13, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 6/13, 8. Kadetten Schaffhausen 2/12.

Az A- és a B-csoport győztese a negyeddöntőbe kerül, a 2–6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják a szereplésüket.

A nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzés: • Motor Zaporizzsja (ukrán)–Montpellier (francia) 34–36 (15–18) • La Rioja (spanyol)–Nantes (francia) 25–31 (13–13).