Nemzetközi kézilabdakupákban történt

A hétvégén a női EHF-kupában befejezték a csoportküzdelmeket, és a férfi Challenge Kupában elkezdték az egyenes kieséses szakaszt – a magyar és a román résztvevők szereplését foglaljuk össze.

Női EHF-kupa: csoportelsőként negyeddöntős a címvédő Siófok, továbblépett Beszterce

A címvédő Siófok KC házigazdaként 34–22-re legyőzte a Nagydisznódi Magura csapatát a női kézilabda EHF-kupa csoportkörének utolsó fordulójában vasárnap, ezzel biztosította elsőségét a B-csoportban.

A siófokiak négy győzelemmel és két döntetlennel zárták a csoportkört. A Magura viszont immár két idény alatt a 12. vesztes csatáját jegyzi az EHF-kupában.

Szokatlanul lassú, némileg pontatlan játékkal kezdtek a hazaiak, így a csoport utolsó helyén pont nélkül álló Magura tartotta a lépést, sőt a meccs negyedénél 7–5-re vezetett. A védekezéssel nem volt probléma, és Tor Odvar Moen vezetőedző időkérése után a támadójáték is pontosabbá vált. Ennek köszönhetően a címvédő fordított, a hajrája kimondottan jól sikerült, és gyors akciókkal háromgólos előnybe került a szünetre.

A vendégek a második félidő elején még tartották magukat, majd a 38. perctől a házigazdák a francia Camille Aoustin vezérletével 5–0-s sorozatot produkáltak, ezzel eldöntötték a meccset. A Szeben megyeiek védelme ekkor már nem tudta megakadályozni a Siófok KC lendületes, kombinatív támadásait, így a végjátékban már csak a különbség volt a kérdés. Hazai oldalon lehetőséget kaptak a cserejátékosok, akik szintén hozzá tudtak tenni csapatuk teljesítményéhez, a 34–22-es elsöprő sikerhez.

Az Érd HC házigazdaként csak 24–24-es döntetlent játszott a Beszterce-Naszódi Glória csapatával játszott ki-ki mérkőzésen, így a kizárt Brassói Korona MSC helyére beugró romániai együttes jutott tovább a negyeddöntőbe. Az érdiek két győzelemmel, két döntetlennel és két vereséggel a C-csoport harmadik helyén végeztek.

A vasárnapi találkozó tétje a továbbjutás volt, a Glória számára ehhez a döntetlen is elegendő volt, az érdieknek mindenképpen nyerniük kellett.

Szabó Edina, a hazaiak vezetőedzője már a kilencedik percben, 2–2-es állásnál időt kért, mert játékosai kapkodtak, és sokat hibáztak. Csapata a 13. percben vezetett először, ám ezt ismét labdaeladások és rontott ziccerek követték. Az Érd megint hátrányba került, majd egy 4–1-es sorozat végén újfent fordított, ám a hullámzóan alakult első felvonás végén időntúli büntetőre volt szüksége, hogy újra egyenlítsen (12–12).

A magyar csapat öt és fél perc elteltével szerezte első gólját a második félidőben, és a romániaiak ezt követően is pontosabban lőttek, kevesebbet hibáztak, így ismét elléptek két találattal. Janurik Kingának is voltak bravúrjai, de a túloldalon a spanyolok világbajnoki ezüstérmes kapusa, Darly Zoqbi de Paula még jobban védett.

Az Érdnek négy perccel a vége előtt sikerült egyenlítenie, majd Szabó Laura büntetőt hibázott. A Horaţiu Paşca edzette vendégek újfent elléptek kettővel, ám az utolsó perc megint döntetlenről kezdődött. A játékvezető elvette a beszterceiektől a labdát, Jovana Kovacevics találatával 16 másodperccel a vége előtt a magyar együttes átvette a vezetést, ám a Glória négy másodperccel a vége előtt szabaddobáshoz jutott, és mivel Valentina-Neli Ardean-Elisei betalált, döntetlen lett a végeredmény, ami a romániai csapat továbbjutását jelentette.

A Debreceni VSC Schaeffler 29–28-ra győzött a cseh bajnok DHK Baník Most otthonában. A DVSC három győzelemmel és három vereséggel az A-csoport harmadik helyén végzett. A vasárnapi találkozónak nem volt tétje, ugyanis már korábban biztossá vált, hogy egyik csapat sem juthat tovább a negyeddöntőbe. A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak részéről Jana Sustkova, a vendégektől pedig a montenegrói válogatott Jelena Despotovics volt egyaránt nyolc góllal.

A negyed- és az elődöntő sorsolását kedden délelőtt rendezik Bécsben. A címvédő Siófok KC ellenfele az orosz HK Lada Toljatti, a török Kastamonu Belediysei GSK vagy a Beszterce-Naszódi Glória lesz.

Eredmények, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

A-csoport: • DHK Baník Most (cseh)-DVSC Schaeffler 28–29 (12–14) • Kastamonu Belediysei GSK (török)–Thüringer HC (német) 24–30 (11–14). A csoport végeredménye: 1. Thüringer 12 pont, 2. Kastamonu Belediysei 6, 3. DEBRECEN 6, 4. Baník Most 0.

B-csoport: • Siófok KC–Nagydisznódi Magura 34–22 (15–12) – góldobók: Camille Aoustin, Such Nelli és Andrea Kobetic 6–6, Joanna Drabik 4, Katarina Jezics 3, Gnonsiane Niombla, Simone Böhme Kristensen, Hársfalvi Júlia 2–2, valamint Tomori Zsuzsanna 1, illetve Natalia Viniukova, Adriana Crăciun és Maria Panici 4–4, Ana-Maria Tănăsie 3, Andreea Predoi és Mihaela Ani-Senocico 2–2, továbbá Ada Moldovan, Cristina Nan és Diana Predoi 1–1 • HC Podravka Kapronca/Koprivnica (horvátországi)–Koppenhága Handball (dán) 29–32 (13–18). Végeredmény: 1. SIÓFOK KC 10 pont, 2. Podravka 8, 3. Koppenhága 6, 4. MAGURA 0.

C-csoport: • Érd HC–Beszterce-Naszódi Glória 24–24 (12–12) – góldobók: Jovana Kovacsevics 6, Tóth Gabriella és Alexandra Do Nascimento 4–4, Jelena Lavko 3, Szabó Laura, Kiss Nikoletta 2–2, Marketa Jerabkova, Schatzl Natalie és Kisfaludy Anett 1–1, illetve Daniela Constantina Raţiu 6, Valentina Ardean-Elisei és Diana Ilina 5–5, Nicoleta Dincă 3, Laura Pristăviţa 2, Natalja Vaszilevszkaja, Andreea Tetean és Magdalena Paraschiv 1–1 • MKS Lublin (lengyel)–Odense HB (dán) 20–33 (13–14). Végeredmény: 1. Odense HB (dán) 10 pont, 2. GLÓRIA 7, 3. ÉRD 6, 4. MKS Lublin (lengyel) 1.

Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak. A csoportok első két helyezettje jutott a negyeddöntőbe.

Férfi Challenge Kupa

A férfi kézilabda Challenge Kupában Románia mindkét képviselője nagy lépést tett a negyeddöntőbe jutás felé, mivel a címvédő Bukaresti MSC és a Tordai Potaissa is idegenben tudott nyerni.

A Kolozs megyei csapat vasárnap a svájci BVS Bern vendége volt, a nyolcaddöntőt Gumlingenben játszották. A tordaiak 36–33 (17–17) arányban nyertek. Az első félidőben fej fej mellett haladtak a felek, a Potaissa meglépett három góllal (13–10), a játékrészt azonban döntetlennel zárták. Térfélcsere után a tordaiak öt góllal (25–20), majd hattal is vezettek (35–29), ebből az előnyből hármat tudtak megőrizni.

A Potaissa góldobói: Tálas Huba Elemér, Milos Dragas, Georgică Cântec és Cristian Ghiţă 6–6, Răzvan Pavel és Thalmaier Roland 4–4, Marius Szőke 2, továbbá Mihai Rohozneanu és Daniel Pop 1–1; a házigazdák legjobbja a 7 gólig jutott Matthias Gerlich volt. A visszavágót február 16-án, vasárnap 18 órakor játsszák a Gheorghe Bariţiu Sportteremben.

A címvédő Bukaresti MSC is idegenben győzött, 29–28 (15–13)-ra végzett a svéd Alingsas HK csapatával, így bizakodva várhatja a nyolcaddöntő fővárosi szombati visszavágóját.

A bukaresti góldobók: Adrian Rotaru 7, Ionuţ Râmba és Goce Georgievski 5–5, Henrique Selicani Teixeira és Chike Onyejekwe 4–4, Octavian Bizău 3, valamint Liviu Caba 1; az északiak legjobbja az 5–5 gólig jutott Samuel Lindberg, Andreas Berg és Benjamin Helander volt.

Borítókép: A siófokiaktól Such Nelli (23-as) hat góllal segítette csapatát – FOTÓ: SIOFOKKC.HU