Nemzetek Ligája: orosz győzelem a Puskás Arénában

A magyar labdarúgó-válogatott 3–2-re kikapott Oroszországtól a vasárnapi zárt kapus mérkőzésen a budapesti Puskás Arénában a Nemzetek Ligája második fordulójában.

A találkozót az olasz Maurizio Mariani vezette.

A magyar válogatott 42 éve nyeretlen riválisával szemben, legutóbb 1978-ban a jogelőd Szovjetuniót győzte le.

A két kör után három ponttal álló magyarok a sorozat következő mérkőzését október 11-én Szerbiában játsszák, az olasz Marco Rossi szövetségi kapitány együttese ugyanakkor három nappal korábban Európa-bajnoki pótselejtezőn Bulgáriában lép pályára.

A magyar válogatott összeállítása: Gulácsi Péter – Willi Orbán, Lang Ádám, Szalai Attila – Bese Barnabás, Sigér Dávid (46. perc Kalmár Zsolt), Nagy Ádám, Holender Filip – Szoboszlai Dominik (82. perc Cseri Tamás) – Sallai Roland, Szalai Ádám (67. perc Nikolics Nemanja).

Jól kezdett a magyar válogatott, de Szalai Attila óriási hibáját kis híján kihasználták az oroszok az 5. percben: egy indításra rendkívül rosszul helyezkedett a védő és meg is botlott, így Anton Mirancsuk begyalogolhatott a kapuig, ám öt méterről mellé lőtt. Így sem kellett sokat várni a vendégek vezetésére, az első negyedóra végén a nem sokkal korábban hibázó Mirancsuk értékesítette ziccerét, a gólpasszt Daler Kuzjajetől kapta (0–1). A magyar csapat nem tört meg, több szép támadást vezetett Szoboszlai Dominik és Sallai Roland főszereplésével, előbbi láthatóan megkülönböztetett figyelmet kapott az orosz védőktől, akik többször is keményen odaléptek a Törökországban csodálatos szabadrúgásgólt szerző 19 éves középpályásnak. A 33. percben az élesen középre lőtt labdát a 11-es pontnál álló Szalai Ádám rosszul vette le, Andrej Szemjonov elpöckölte előle, amivel tökéletesen tálalt Magomed Ozdojev elé, aki könnyedén a jobb sarokba csavart (0–2).

Marco Rossi a szünetben a sárga lapos – ezzel a következő mérkőzést kihagyó – Sigér Dávid helyére Kalmár Zsoltot küldte pályára, de a középpályásnak még bemelegedni sem volt ideje, amikor úgy tűnt, eldőlt a találkozó: mindössze 37 másodperc telt el, egy bal oldali orosz beadást Artyom Dzjuba háttal a kapunak vett át az ötösön, higgadtan az érkező Mário Fernandes elé passzolt, akinek így csak a kapuba kellett továbbítani (0–3).

A háromgólos hátrány ellenére becsülettel támadott a magyar csapat, és Sallai Roland remek emelésével – amelyet Kalmár tökéletes passza előzött meg – a 62. percben szépített (1–3). Nyolc perccel később pedig a csereként pályára lépő Nikolics Nemanja közeli találatával nyílttá tette a találkozót – Szoboszlai ívelt lágyan a 16-os jobb oldalára, Bese Barnabás megelőzte emberét, a túloldalra fejelt, és a hosszún érkező Nikolics közvetlen közelről a léc alá lőtt (2–3).

A 82. percben Cseri Tamás személyében újoncot is avatott a magyar válogatott, amelynek tagjai a hajrában is hajtottak az egyenlítésért, de az eredmény nem változott.

A csoport másik két tagja, Szerbia és Törökország nem bírt egymással, gól nélküli döntetlen lett a vége

Eredmények, Nemzetek Ligája, B-divízió, 3. csoport, 2. forduló: • Magyarország–Oroszország 2–3 (gól: Sallai Roland – 62. és Nikolics Nemanja – 70. perc, illetve Anton Mirancsuk – 15., Magomed Ozdojev – 33. és Mário Fernandes – 46. perc) • Szerbia–Törökország 0–0 (kiállítva: Alekszandar Kolarov – 49. perc, Szerbia). Az állás: 1. Oroszország 6 pont, 2. Magyarország 3, 3. Törökország 1 (0–1), 4. Szerbia 1 (1–3).

A 17 éves Ansu Fati 95 éves rekordot döntött meg

A spanyol válogatott simán, 4–0-ra legyőzte a vendég ukrán csapatot a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziójának második fordulójában. Ugyanebben a csoportban Németország döntetlent játszott Svájcban.

A 4. csoport madridi találkozóján a hazaiak alig fél óra alatt eldöntötték a három pont sorsát, mivel Sergio Ramos Garcia duplájával és a tinédszer Ansu Fati (teljes nevén Anssumane Ansu Fati Vieira) találatával a 32. percben már 3–0-ra vezettek. A végeredményt Ferran Torres állította be a 84. percben.

A Barcelonát erősítő Fati ezzel minden idők legfiatalabb gólszerzője lett a spanyol válogatottban. A 18. születésnapját október 31-én ünneplő bissau-guineai származású támadó a korrekordot Juan Errazquinttól vette el, aki 95 éve, 1925-ben 18 évesen és 344 naposan volt eredményes nemzeti színekben.

A csoport másik meccsén a németek 1–1-es döntetlent értek el Svájcban, így továbbra is nyeretlenek.

Eredmények, Nemzetek Ligája, 2. forduló:

A-divízió, 4. csoport: • Spanyolország–Ukrajna 4–0 • Svájc-Németország 1–1. Az állás: 1. Spanyolország 4 pont, 2. Ukrajna 3, 3. Németország 2, 4. Svájc 1.

B-divízió, 4. csoport: • Írország–Finnország 0–1 • Wales–Bulgária 1–0. Az állás: 1. Wales 6 pont, 2. Finnország 3, 3. Bulgária és Írország 1–1 (egyaránt 1–2-es gólarány).

C-divízió, 3. csoport: • Koszovó–Görögország 1–2 • Szlovénia–Moldovai Köztársaság 1–0. Az állás: 1. Görögország 4 pont (2–1), 2. Szlovénia 4 (1–0), 3. Koszovó 1 (2–3), 4. Moldovai K. 1 (1–2).

D-divízió, 1. csoport: • Málta–Lettország 1–1 • Andorra–Feröer szigetek 0–1. Az állás: 1. Feröer szigetek 6 pont, 2. Lettország 2, 3. Málta 1 (3–4), 4. Andorra 1 (0–1).

Borítókép: A fehér mezeseknél Szalai Ádám (középen), Szalai Attila (balról a második) és Sallai Roland (balra) igyekezete ezúttal csak egygólos vereséghez volt elég – FOTÓ: MTI/SZIGETVÁRY ZSOLT