Nemzetek Ligája: Kiütéssel nyert Montenegró

A labdarúgó Nemzetek Ligája, C-osztálya 4. csoportjában a Montenegró már az első félidőben dűlőre vitte a dolgot Vilniusban, ahol végül háromgólos sikert aratott.

Végeredmény: • Litvánia–Montenegró 1–4 (gól: Rolandas Baravykas – 88. perc, illetve Sztefan Mugosza 2 – 10. és 45. + 1., a második 11 m, Borisz Kopitovics – 35. és Darko Zorics – 86. perc). Korábban: • Románia–Szerbia 0–0 (kiállítva: Gabriel Tamaş – 44. perc, Románia; a szerb Dusan Tadics a 45. percben 11-est hibázott). A csoport állása:

1.      Szerbia       4       2       2       0       5–2   8

2.      Montenegró         4       2       1       1       6–3   7

3.      Románia     4       1       3       0       4–3   6

4.      Litvánia      4       0       0       4       2–9   0

A nyári világbajnokságon házigazdaként negyeddöntős orosz labdarúgó-válogatott 2–0-ra legyőzte a Mircea Lucescu szövetségi kapitány edzette török csapatot vasárnap Szocsiban, ezzel veretlenül vezeti a Nemzetek Ligája B-osztályának 2. csoportját.

Megszakadt vasárnap az olaszok öt meccse tartó nyeretlenségi sorozata, miután a 92. percben született góllal legyőzték a házigazda lengyel csapatot az A-osztály 3. csoportjában.

Eredmények (az UEFA honlapja alapján):

A-osztály, 3. csoport: • Lengyelország–Olaszország 0–1 (gól: Cristiano Biraghi – 92. perc). A csoport állása: 1. Portugália 6 pont/2 mérkőzés, 2. Olaszország 4/3, 3. Lengyelország 1/3.B-osztály, 2. csoport: • Oroszország–Törökország 2–0 (Roman Neustädter – 20. és Gyenisz Cserisev – 78. perc). Az állás: 1. Oroszország 7 pont/3 mérkőzés, 2. Törökország 3/3, 3. Svédország 1/2.C-osztály, 1. csoport: • Izrael–Albánia 2–0 (Tomer Hemed – 8. és Dia Szaba – 83. perc). Az állás: 1. Izrael 6 pont/3 mérkőzés, 2. Skócia 3/2 (3–2), 3. Albánia 3/3 (1–4).D-osztály, 3. csoport: • Azerbajdzsán–Málta 1–1 (Araz Abdullayev – 53. perc, illetve Rowen Muscat – 37. perc) • Feröer-szigetek–Koszovó 1-1 (Rene Joensen – 50. perc, illetve Milot Rashica – 9. perc). Az állás négy forduló után: 1. Koszovó 8 pont, 2. Azerbajdzsán 6, 3. Feröer-szigetek 4, 4. Málta 2.

Tovább folytatja jó szereplését Cristiano Ronaldo nélkül az Európa-bajnok portugál labdarúgó-válogatott, amely vasárnap este Glasgow-ban 3–1-re nyert barátságos mérkőzésen a házigazda skótok ellen. A Fernando Santos irányította gárdának az olaszok és a lengyelek elleni Nemzetek Ligája-győzelmek után ez volt sorozatban a harmadik sikere. A Juventus sztárja, Ronaldo ezúttal kihagyja a nemzetközi meccseket. A portugálok már 3–0-ra is vezettek, a skótok a ráadásban szépítettek.