Nemzetek Ligája: A németek a franciáktól is kikaptak

A világbajnok francia labdarúgó-válogatott egygólos hátrányt ledolgozva nyert a négy éve vb-győztes németek ellen Saint-Denis-ben, a Nemzetek Ligájában.

A telt házas Stade de France-ban rendezett keddi mérkőzés első felében a vendégek játszottak aktívabban, többször eljutottak a hazaiak kapujáig, miközben hátul is stabilak maradtak. A vezetést Toni Kroos jóvoltából szerezték meg, aki értékesítette a Presnel Kimpembe kezezéséért megítélt tizenegyest.

A második félidőben a franciák nagyobb tempóra kapcsoltak, és egy bal oldali beadás után Antoine Griezmann szép fejesével egyenlítettek. Továbbra is nagy volt az iram, a németek időnként nehéz pillanatokat éltek át, ennek ellenére megpróbáltak továbbra is támadásokat vezetni. Bő tíz perccel a vége előtt a játékvezető szabálytalannak látta Mats Hummels szerelési kísérletét, ezért büntetőt ítélt, amelyet Griezmann értékesített.

A német válogatott sorozatban a negyedik tétmérkőzésén nem tudott nyerni, és idén már a hatodik vereségét szenvedte el.

Keddi eredményének köszönhetően Ukrajna feljutott az A-osztályba, Grúzia pedig a D-ből a C-be. A gibraltári válogatott története során először nyert két tétmeccset egymás után.

Eredmények:

A-osztály, 1. csoport: • Franciaország–Németország 2–1 (gól: Antoine Griezmann 2 – 62. és 80., a második 11 m, illetve Toni Kroos – 14. perc, 11 m). A csoport állása: 1. Franciaország 7 pont/3 mérkőzés, 2. Hollandia 3/2, 3. Németország 1/3.B-osztály:1. csoport: • Ukrajna–Csehország 1–0 (Ruszlan Malinovszkij – 43. perc). Az állás: 1. (és feljutott) Ukrajna 9 pont/3 mérkőzés, 2. Csehország 3/3, 3. Szlovákia 0/2.4. csoport: • Írország–Wales 0–1 (Harry Wilson – 58. perc). Az állás: 1. Wales 6 pont/3 mérkőzés, 2. Dánia 4/2, 3. Írország 1/3.C osztály, 3. csoport: • Szlovénia–Ciprus 1–1 (Nejcs Szkubics – 83. perc, illetve Fotiosz Papulisz – 37. perc) • Norvégia–Bulgária 1–0 (Mohamed Elyounoussi – 31. perc). Az állás: 1. Norvégia 9 pont (4–1), 2 Bulgária 9 (5–3), 3. Ciprus 4, 4. Szlovénia 1.D-osztály:1. csoport: • Lettország–Grúzia 0–3 (Jaba Kankava – 8., Valerian Gvilia – 29. és Giorgi Csakvetadze – 61. perc) • Kazahsztán–Andorra 4–0 (Jerkebulan Szejdahmet – 21., Baujrzan Turiszbek – 39., Josep Gómes – 61., perc, öngól, Roman Murtazajev – 74. perc). Az állás: 1. (és feljutott) Grúzia 12 pont, 2. Kazahsztán 5, 3. Lettország 2 (1–5), 4. Andorra 2 (1–8).4 csoport: • Gibraltár–Liechtenstein 2–1 (George Cabrera – 61. és Joseph Chipolina – 66. perc, illetve Dennis Salanovic – 15. perc) • Örményország–Macedónia 4–0 (Marcos Pizzelli – 12., Jura Movsziszjan – 67., Gevorg Hazarijan – 81. és Henrih Mhitarijan – 94. perc). Az állás: 1. Macedónia 9 pont, 2. Örményország 6 (6-4), 3. Gibraltár 6 (3-5), 4. Liechtenstein 3.

A brazil labdarúgó-válogatott Joao Miranda góljával 1–0-ra legyőzte Argentína csapatát a szaúd-arábiai Dzsiddában kedden rendezett barátságos mérkőzésen. A Milánói Internazionale hátvédje Neymar szöglete után a 93. percben fejelte a győztes találatot. A 34 éves játékos 2009 tavaszán mutatkozott be a válogatottban, és ez volt a harmadik gólja. A brazilok továbbra is veretlenek a nyári, oroszországi világbajnokság óta, melyen a negyeddöntőben búcsúztak.

Eredmények: • Brazília–Argentína 1–0 • Japán–Uruguay 4–3 • Belgium–Hollandia 1–1 • Dánia–Ausztria 2–0 • Svédország–Szlovákia 1–1.