Nem sikerült Federer visszatérése

Több hónapos kihagyást követően szerdán vereséggel tért vissza Roger Federer (a képen), ugyanis három játszmában kikapott a német Tommy Haastól a 702 ezer euró összdíjazású stuttgarti, füvespályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében.

A 18-szoros Grand Slam-bajnok svájci játékos az első szettet még simán nyerte, de a folytatásban 39 éves riválisa felülkerekedett. A világranglistán egykor második, de jelenleg csak 302. Haas úgy egyenlített rövidítésben, hogy 8-7-nél meccslabdát hárított. Ezt követően a találkozót eldöntő harmadik játszmában 2:2-nél elvette esélyesebb ellenfele adogatását, majd onnantól nem engedte ki a kezéből a győzelmet. A mérkőzés 1 óra 56 percet tartott.

A világranglistán ötödik Federer a teljes salakpályás szezont, így a Roland Garrost is kihagyta, azaz március óta nem lépett pályára, hogy megfelelően felkészüljön a júliusi wimbledoni angol bajnokságra, amelyen rekordot jelentő nyolcadik alkalommal szeretne győzni. A 35 éves játékos fantasztikusan kezdte az idényt, ugyanis megnyerte az Australian Opent, majd az Indian Wells-i és a miami szupertornát is. Korábban 16-szor csaptak össze, 13–3 volt a mérlegük Federer javára.

Legutóbb 35 évvel ezelőtt csapott össze ATP-versenyen két olyan idős játékos, mint most a német és a svájci. Az akkor 49 éves Luis Ayala és a 30 esztendős Ricardo Cano 1982-ben a Vina del Mar-i torna első fordulójában találkozott egymással, összesen 80 évesek és 3 hónaposak voltak. Azóta nem játszottak egymás ellen olyan idős ellenfelek ATP-mérkőzésen, mint most Haas és Federer, ketten együtt ugyanis 75 évesek.

Eredmények, Stuttgart, Németország, nyolcaddöntő: Haas (német)–Federer (svájci, 1.) 2:6, 7:6 (8), 6:4; Kohlschreiber (német)–Johnson (amerikai, 5.) 7:6 (3), 5:7, 7:6 (6); M. Zverev (német, 6.)–Hanfmann (német) 7:6 (1), 6:2; Pouille (francia, 4.)–Struff (német) 4:6, 7:6 (5), 7:6 (8).

’s-Hertogenbosch, Hollandia, férfiak, nyolcaddöntő: A. Zverev (német, 2.)–Mannarino (francia) 6:2, 6:3; Müller (luxemburgi, 4.)–Seppi (olasz) 7:6 (5), 6:4; Benneteau (francia)–Mahut (francia, 7.) 3:6, 6:2, 6:2; Bedene (brit, 8.)–Escobedo (amerikai) 6:3, 6:4.

Nők, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Antoni Lottner (német)–Diminika Cibulková (szlovák, 1.) 7:5, 2:6, 6:4. Nyolcaddöntő: Curenko (ukrán, 7.)–Krejsova (cseh) 6:2, 6:3; Kontaveit (észt)–Flipkens (belga) 3:6, 6:1, 6:2; Vihljanceva (orosz)–Petkovic (német) 6:3, 5:7, 6:2; Witthöft (német)-Giorgi (olasz) 7:6 (5), 6:3.