Nem bírtak az éllovassal a désiek

Elszenvedte első hazai vereségét a Dési Egyesülés a férfi röplabda A1-osztály hétközi, hatodik fordulójában. Ez várható volt, miután ellenfele, a Bukaresti Steaua felerősödött a nyáron, és az előző fordulóban még a zilahi bajnokcsapatot is két vállra fektette.

ERKEDI CSABA

Az Egyesülés jól kezdte a mérkőzést, mindjárt az első szettben majdnem végig vezetett, de 16–14-es állásnál rövidzárlat állt be Marius Dascălu és Szilágyi Tibor edzők tanítványainál – a vendégek sorozatban hat pontot szereztek, majd megnyerték a játszmát 25–21-re. A másodikat szettben is remekül kezdték a Szamos-partiak, és úgy nézett ki tovább nem lesz problémájuk az éllovassal, hiszen 25–17 arányban nyerték a játszmát. Igen ám, de a harmadik és negyedik menetben már nem bírták a vendégek által diktált iramot, és a désiek mindkettőt elvesztették. Pillanatnyilag a katonacsapat sokkal jobb játékerőt képvisel, és a Kolozs megyeiek, ahogy egy náluk erősebb gárdával találkoztak, alulmaradtak. Az Egyesülés megfiatalított alakulattal vágott neki ennek a bajnokságnak, és még el kell telnie két-három fordulónak, hogy összeszokjon a keret. A fontos az, a klub vezetősége mindent megtesz annak érdekében, hogy a dési röplabda visszanyerje tekintélyét.  Nem szégyen kikapni a több válogatottal erősített Steauatól, de ezelőtt öt-hat esztendővel az Egyesülés otthonából még távoztak pont nélkül jó képességű együttesek.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Bukaresti Steaua 1:3 (–21, 17, –19, –17). További eredmények: • Temesvári ESK–Ploieşti-i Tricolorul LMV 0:3 • Bukaresti Dinamó–Nagybányai ISK 2. 2:3 • Nagybányai Ştiinţa Explorări–Bukaresti MSC 2:3 • Zilahi MRK–Krajovai U MSC 3:0. A Kolozsvári Universitatea Sportklub–Galaci Arcada mérkőzést november 13-án játsszák. Az állás: 1. Steaua 15 pont/6 mérkőzés, 2. Zilah 14/6 (15:5), 3. Ploieşti 14/6 (15:6), …, 6. DÉS 10/6, …, 11. KOLOZSVÁR 4/5.