Nehezen kicsikart U-s siker Románvásár ellen

Hétfőn zárult a női kézilabda Nemzeti Liga 22. fordulója, a Kolozsvári Universitatea Sportklub fordulatos és izgalmas mérkőzésen egy góllal legyűrte a Románvásári/Romani MKK-t a Horia Demian Sportcsarnokban.

Florentin Pera együttese az előző körben három góllal veszített a szilágysági kiszálláson (29–26 a Zilahi KK ellen), most azonban jobban összeszedte magát a moldvaiak elleni mérkőzésre.

A kolozsvári mérkőzés 26–25 (12–12) arányú Universitatea sikerrel végződött. A parázs végjátékban Florin Chintoan gólja döntött az utolsó másodpercben, előzőleg pedig Diana Puiu egyenlített (az utolsó percben még a vendégek vezettek 25–24-re).

Puiu egyébként 9, Chintoan pedig 6 gólig jutott, a többi kolozsvári gólszerző: Cristina Laslo 4, Abigail Vălean, Alexandra Dindiligan és Andreea Tetean 2–2, továbbá Sonia Seraficeanu 1.

„Gratulálok a csapatnak, a románvásáriak ellen kiválóan teljesítettek a játékosok. Ezen a találkozón a lányok példásan játszottak, az utolsó pillanatig hittek az esélyükben. Nagyon örülök és elégedett vagyok, hogy egy percig sem adták fel, s értékes győzelmet arattak egy olyan együttes ellen, amely 3-4-szeres költségvetéssel rendelkezik a miénkhez képest. Istennek hála, hogy tudtam a lányokat kellőképpen mozgósítani, hogy várakozáson felüli eredményt érjenek el” – nyilatkozta az egyesület honlapjának a mester.

A forduló többi eredménye: • Nagydisznódi Magura–Bukaresti MSC 21–30 • Krajovai MSC–Brăilai Dunărea KK 28–17 • Brassói Corona ASC–Szloboziai Unirea MSC 26–15 • Râmnicu Vâlcea-i MKK–Galaci Danubius ESK 31–34. A Besztercei MSC és a Zilahi KK szabadnapos volt.

Az állás: 1. Buk. MSC 54 pont/19 mérkőzés, 2. Brăila 40/19, 3. Krajova 35/19 (505–461), 4. Zilah 35/18 (453–425), 5. Románvásár 28/19 (476–453), 6. Rm. Vâlcea 28/18 (449–472), 7. Corona 25/19, 8. KOLOZSVÁR 21/19.