Nehezebb helyzetben a Dési Szamos

Zilahon lejátszották a labdarúgó III. ligába jutási torna második mérkőzését Bihar és Szatmár megye bajnoka között, a vetélkedőnek még a Dési Szamos a résztvevője.

ERKEDI CSABA

Miután szombaton Kolozs megye képviselője 0–0-s döntetlen után 11-es rúgásokkal jobbnak bizonyult a Szatmárnémeti VSK-nál, ezúttal utóbbi javított, és némi meglepetésre magabiztosan legyőzte a Nagyváradi AC-t.

A gólok sorát a sérülésből felgyógyult Călin Vădan kezdte a 6. percben, majd a második félidőben Schwarzkopf István növelte az előnyt büntetőből (53. perc: 2–0). A 68. percben pedig már 3–0-t mutatott az eredményjelző tábla a zilahi városi stadionban, miután Bogdan Sergiu Nyilvan is eredményes volt, 10 perccel később viszont Marius Hossu szépített, és beállította a 3–1-es végeredményt.

Eredmény, feljutási torna, 2. forduló: • Szatmárnémeti VSK–Nagyváradi AC 3–1 (gól: Vădan – 6., Schwarzkopf – 53., 11 m és Nyilvan – 68. perc).

Gică Barbu érthetően már nem olyan optimista, mint a múlt hétvégén volt, vasárnap a tornán Dés–Nagyvárad mérkőzéssel zárnak, a Kolozs megyeieknek több mint két gól különbséggel kell győzniük az első hely megszerzéséhez. Elképzelhető viszont, hogy a második hely is feljutást érhet, amennyiben nem lesz elég jelentkező a harmadosztályba.