Nadal és Szvitolina római diadala

Rafael Nadal pályafutása során nyolcadszor nyerte meg a római salakpályás tenisztornát, ennek köszönhetően pedig hétfőtől újra ő a világelső.

A spanyol sztár a vasárnapi fináléban a címvédő német Alexander Zverevet múlta felül három játszmában. A találkozó eső miatt többször is félbeszakadt.

A spanyol klasszis a 32. ATP 1000-es viadalát nyerte meg, összességében pedig a 78. tornagyőzelmét aratta.

Jelina Szvitolina úgy védte meg a címét a római salakpályás tenisztorna női versenyében, hogy a vasárnapi fináléban esélyt sem adott a világelső Simona Halepnek a győzelemre. A negyedik helyen kiemelt ukrán játékos az első szettben játékot sem vesztett hátproblémával bajlódó román riválisával szemben, a másodikban pedig 1:1-nél vette el ellenfele adogatógémjét, s előnyét végig megőrizte. Szvitolina pályafutása 12. tornagyőzelmét aratta. A Forro Italicón tavaly is ez a két játékos volt a finalista, s ugyanez volt a döntő kimenetele (4:6, 7:5, 6:1).

A római torna győztesét 507 100 euróval és 900 világranglistaponttal díjazzák, míg a vesztest 253 425 eurós csekk és 585 WTA-pont illeti meg.

Döntős eredmények:

Férfiak (4 872 105 euró összdíjazás): Nadal (spanyol, 1.)–A. Zverev (német, 2.) 6:1, 1:6, 6:3.Nők (3 351 720 dollár): Szvitolina (ukrán, 4.)–Halep (1.) 6:0, 6:4.Az már a negyeddöntő után kiderült, hogy 26 esztendős konstancai teniszező megőrzi világelsőségét, ehhez nemcsak a francia Caroline Garcia elleni könnyed siker kellett, hanem üldözője, a dán Caroline Wozniacki meglepően sima veresége észt ellenfelétől, Anett Kontaveittől. Halep a Roland Garros-i Grand Slam tornán is első kiemelt lesz.

Korábbi eredmények:

Nők, negyeddöntő: Halep (1.)–Garcia (francia, 7.) 6:2, 6:3; Sarapova (orosz)–Osztyapenko (lett, 5.) 6:7 (6), 6:4, 7:5; Szvitolina (ukrán, 4.)–Kerber (német, 11.) 6:4, 6:4; Kontaveit (észt)–Wozniacki (dán, 2.) 6:3, 6:1. Elődöntő: Halep–Sarapova 4:6, 6:1, 6:4; Szvitolina–Kontaveit 6:4, 6:3.Férfiak, negyeddöntő: Nadal (spanyol, 1.)–Fognini (olasz) 4:6, 6:1, 6:2; Djokovics (szerb, 11.)–Nisikori (japán) 2:6, 6:1, 6:3; Csilics (horvát, 4.)–Carreno Busta (spanyol, 10.) 6:3, 6:3; A. Zverev (német, 2.)–Goffin (belga, 9.) 6:4, 3:6, 6:3. Elődöntő: Nadal–Djokovics 7:6 (4), 6:3; A. Zverev–Csilics 7:6 (13), 7:5.A harmadik helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros a negyeddöntőben búcsúzott. Az ausztrál nyílt bajnokság idei győztes kettősét a Sorana Cârstea, Jelena Osztyapenko román, lett duó győzte le pénteken egy sima és egy szoros szettben 6:2, 7:5-re. Cârsteáéknak az elődöntő jelentette a végállomást a nyolcadik favorit Ashleigh Barty, Demis Schuurs (ausztrál, holland) 6:2, 6:3 arányban győzte le őket.

Babosék 18 269 eurós csekkel és 190 világranglistaponttal vigasztalódhatnak, Cârsteáék jutalma 36 293 euró és 350 WTA-pont.

A döntőben a 2. favorit cseh Andrea Sestini Hlavackova, Barbora Strycova duó diadalmaskodott, 6:3, 6:4 arányban nyertek az ausztrál, holland kettős ellen.

A férfi páros döntőben: Juan Sebastian Cabal, Robert Farah (kolumbiai, 6.)–Pablo Carreno Busta, Joao Sousa 3:6, 6:4, 10–4.