Moszkvai tenisztorna: döntőbe jutottak Babosék

Babos Tímea és Andrea Hlavackova szerdán este bejutott a legjobb négy közé párosban a moszkvai keménypályás tenisztornán, majd csütörtökön kiküzdötte a fináléba kerülést is.

A magyar játékos és cseh partnere – a viadal első kiemeltjeként – 1 óra 13 perc alatt, két játszmában múlta felül a Vera Lapko, Anasztaszija Potapova fehérorosz, orosz kettőst. A csütörtöki folytatásban 78 percet tartott a mérkőzésük, döntő rövidítésben múlták felül a Barbora Kjrecikova, Katerina Siniakova cseh kettőst, amelyet a harmadik helyre rangsoroltak.

Babosék két hete Pekingben döntőztek, szeptemberben Taskentben és Québecben is tornát nyertek. Az újabb győzelemért a Nicole Melichar, Anna Smith Nicole amerikai, brit duó lesz az ellenfelük.

Eredmény (a WTA honlapja alapján), női páros, negyeddöntő: Babos, Hlavackova (magyar, cseh, 1.)–Lapko, Potapova (fehérorosz, orosz) 7:5, 6:2. Elődöntő: Babos, Hlavackova–Kjrecikova, Siniakova (cseh, 3.) 4:6, 6:1, 10–8.