Montpellier-i és cordobai tenisztornán történt

A negyeddöntő jelentette a végállomást a második kiemelt Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) párosnak a franciaországi Montpellier-ben rendezett, 542 695 euró összdíjazású keménypályás tornán, miután nagy küzdelemben, döntő rövidítésben kikapott a Dominic Inglot, Aisam-Ul-Haq Qureshi (brit, pakisztáni) kettőstől.

A találkozó 7:6 (4), 6:7 (4), 11–9 eredménnyel végződött és 107 percet tartott, Tecăuék a szuper tie-breakben meccslabdát is elszalasztottak 9–8-as vezetésnél. A román–holland duó 7 ászt ütött, és egy kettős hibát vétett, ellenfelük 12-szer adogatott védhetetlenül, de 5 duplahibája is volt. Egyik párosnak sem sikerült brékelni, viszont Inglot és Qureshi hatszor kellett bréklabdát mentsen (nekik viszont egy sem volt a mérkőzés során). A brit–pakisztáni kettős ezzel visszavágott Rojeréknek az Australian Open első fordulójában elszenvedett 6:1, 3:6, 6:2-es vereségnek. Tecău és társa 4870 eurós csekken és 45 ATP-ponton osztozhat.

Egyesben a 2. fordulót is sikerrel teljesítette a galántai születésű Gombos Norbert, aki a selejtezőkből érkezett finn Emil Ruusuvuorit verte 63 perc alatt 7:5, 6:4-re. A 29 éves szlovákiai teniszező a negyeddöntőben a szabadkártyás, első kiemelt francia Gaël Monfils ellen lép pályára.

Az argentin Cordobában rendezett, 546 355 dollári összdíjazású salakpályás torna nyolcaddöntőjében a zentai Györe László/Laslo Djere 6:3, 6:4 arányban legyőzte a selejtezőkből főtáblára jutott spanyol Pedro Martinezt, a 4. kiemelt szerbiai teniszező a helyiek nyolcadik favorit versenyzőjével, Juan Ignácio Londeróval vív az elődöntőbe jutásért.