Monterreyben történt

A heti női tornák közül a Mexikóban rendezett vetélkedő magyar és román résztvevőinek szereplését foglaljuk össze mostani cikkünkben.

Arn Gréta kikapott a selejtező harmadik fordulójában, így a játék alapján nem jutott fel a főtáblára a 250 ezer dollár összdíjazású monterreyi keménypályás női tenisztornán. A világranglista 403. helyezettje hétfőn a kvalifikációban negyedik helyen kiemelt brazil Beatriz Haddad Maiával (176.) találkozott, és 1 óra 25 perc alatt kétszettes vereséget szenvedett. Később kiderült, hogy Arn Gréta szerencsés vesztesként mégis feljutott a főtáblára, és első ellenfele a spanyol Lara Arruabarrena Vecino lesz.

Hasonlóképpen alakult a 21 éves Elena Gabriela Ruse (230. a világrangsorban) sorsa, két sima játszmában vereséget szenvedett a 28 esztendős szlovák Kristina Kucovától (291.), később viszont szintén „lucky looser”-ként főtáblára jutásnak örülhetett. Rusénak is spanyol ellenfél jutott Garbine Muguruza Blanco személyében, aki viszont a torna második favoritja.

Arn és Ruse eddig jutalma 1925 dollár és 15 világranglistapont.

Eredmények, selejtező, 3. forduló: Haddad Maia (brazil, 4.)–Arn 6:4, 7:5; Kucová (szlovák)–Ruse 6:2, 6:3.

A főtáblás magyar és román teniszezőknek azonban nem sikerült továbblépni az első fordulóban a mexikói tornán.

Babos Tímea jó kezdés után három játszmában kikapott és kiesett, a világranglistán 106. magyar játékost a hétfői játéknapon a szerb Ivana Jorovics (100.) győzte le 1 óra 54 perc alatt. Honlapja szerint a 25 éves magyar játékos a 28 perces első szettben rögtön elnyerte ellenfele adogatását, majd magabiztosan szerválva lezárta az első felvonást. A folytatásban Babos 1:1, majd 2:2 után is brékelőnybe került, de Jorovics mindkétszer visszajött a meccsbe, s az utolsó játékban brékelte ellenfelét. A döntő szettben a magyar játékos 1:1 után elvette a szerb szerváját, aki újra fordított, 5:2-re elhúzott, s innen már nem volt visszaút Babos számára. A soproni teniszező tavaly csak a döntőben kapott ki a mexikói versenyen Muguruza Blancótól, így várhatóan jelentősen visszaesik a hétfői világranglistán.

Kétszettes vereséget szenvedett, és búcsúzott a 26 éves Ana Bogdan (108.) is, a 29 esztendős svájci Stefanie Vögele (98.) 87 perc alatt győzte le. Ez volt a román lány idei hetedik mérkőzése és veresége. Az első játszma szorosabban alakult, mert a svájci teniszező 3:0-s és 4:2-es vezetésére még tudott válaszolni a szinaiai születésű teniszező, 4:4 után fej fej mellett haladtak a rövidítésig, de ott már nem volt esélye. A második szettben Bogdan nyerte ugyan az első gémet, utána viszont sorozatban hármat vesztett, s végül 6:2-re kikapott.

Babos és Bogdan 1925 dolláros csekkel és egyetlen WTA-ponttal vigasztalódhat.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Jorovics (szerb)–Babos 2:6, 6:4, 6:3; Vögele (svájci)–A. Bogdan 7:6 (4), 6:2.

Bogdan és Ruse párosban együtt indul, a negyeddöntőbe jutásért a 4. kiemelt Nao Hibino, Desire Krawczyk (japán, amerikai) kettőssel mérkőzik.

Borítókép: Arn Gréta kikapott, mégis főtáblás