Monterreyben és Charlestonban történt

A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea bejutott a 250 ezer dollár összdíjazású keménypályás mexikói női tenisztorna nyolcaddöntőjébe, miután, az első fordulóban két szettben legyőzte a cseh Marie Buzkovát. Stollár Fanny Charlestonban menetel.

Babos az első szettben egyszer, a másodikban kétszer tudta elvenni cseh riválisa szervajátékát, miközben ő csak egyszer bukta el a saját adogatógémjét. A magyar játékos a második mérkőzéslabdájával tudta lezárni az esőszünettel tarkított találkozót, amelyet végül 1 óra 36 perc alatt nyert meg.

A soproni teniszező honlapjának elmondta: a késői kezdés és a kényszerszünetek miatt nem volt egyszerű a mérkőzés, ráadásul ismeretlen ellenféllel találkozott.

„Nem az első körben kell a legjobban játszani. Itt a továbbjutás és a kétszettes győzelem a legfontosabb” – nyilatkozta Babos. Hozzátette: játékának voltak pozitív oldalai, de olyan részei is, amelyeken változtatnia és javítania kell.

„Egyébként nagyon élveztem a játékot és a közönség által teremtett hangulatot! Nagyon sokan voltak kint, nagyon szurkolnak nekem itt Monterreyben” – mondta a tornán 2012-ben egyéniben, 2013-ban párosban bajnok magyar teniszező, aki azt is elárulta, hogy jól érezte magát ismét a centerpályán.

A világranglista 44. helyén álló Babos következő ellenfele a brit Naomi Broady (136.) lesz. A két játékos már ötször találkozott egymással, négy alkalommal csak három játszmában dőlt el az összecsapásuk, és ezekben ötször a rövidítésig is eljutottak. Az öt mérkőzésből négyet Babos nyert meg, tavaly ugyanezen a tornán, szintén a második fordulóban két szettben (6:3, 6:2) győzte le Broady-t.

Monterreyben román teniszező is indult Ana Bogdan (90. a világranglistán) személyében, drámai mérkőzésen jutott tovább a legjobb 16 közé. A 25 éves teniszező szetthátrányból állt fel a házigazdák versenyzője, Victoria Rodriguez (296.) ellen, s végül a rekkenő hőségben 2 óra és 23 percnyi játék után diadalmaskodott három évvel fiatalabb ellenfele felett. Bogdan döntő rövidítésben nyert, a harmadik játszmában 5:4-nél két meccslabdát elszalasztott saját adogatásán. Később Rodrigueznek is volt lehetősége megnyerni a mérkőzést, miután 6:5-re fordított a döntő szettben. A mexikói repülőrajtot vett a tie-breakben (4–0), a román teniszező viszont feljött 4–3-ra, majd 5–3 után neki volt sorozatban négy nyerő ütése, ami a végső győzelmet is elhozta.

Bogdan a következő fordulóban a spanyol Sara Sorribes Tormo ellen lép pályára.

A győztesek eddigi jutalma 3310 dollár és 30 világranglistapont.

Eredmények (a torna honlapjáról):

Egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Babos (4.)–Buzkova (cseh) 6:3, 6:4; A. Bogdan–V. Rodriguez (mexikói) 4:6, 6:4, 7:6 (5).Charlestonban két magyar teniszező is indult, mindkettő a selejtezőkben rajtolt. Arn Gréta számára ez csak egyetlen fordulót jelentett, mert egy sima és egy szoros szettben kikapott a spanyol Georgina Garcia Péreztől, 6:2, 7:6 (5) volt a végeredmény az ibériai javára.

Stollár Fanny (219.) viszont 7:5, 4:6, 7:6 (10) arányban legyűrte a svájci Jil Belen Teichmannt (136.) a 735 ezer dollár összdíjazású egyesült államokbeli salakpályás torna selejtezőjének első fordulójában. A 64-es főtáblára jutás már magabiztosabban sikerült, Stollár a norvég Ulrikke Eikerinél (216.) is jobbnak bizonyult 6:1, 6:4-gyel mindössze 58 perc alatt.

A 19 éves Stollár a legjobbak között is folytatta menetelését, az első körben is magabiztos győzelmet aratott, ellenfele a szintén selejtezőkből érkezett amerikai Francesca di Lorenzo volt. A folytatás pedig meglepő módon jól sikerült: Stollár Fanny legyőzte a hatodik helyen kiemelt a magyar származású brit színekben versenyző Konta Johannát, s ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe. A viadal honlapja szerint a magyar játékos következő ellenfele a 12. helyen rangsorolt holland Kiki Bertens lesz.

A román teniszezők közül a 23 esztendős Irina Bara (168.) kényszerült selejtezőre a Dél-Karolinában rendezett tornán, az első fordulóban az amerikai Elizabeth Halbauert (549.) verte 6:2, 7:5-re. A házigazdák következő versenyzője, a hat évvel fiatalabb Claire Liu (202.) viszont kifogott rajta, 7:6 (5), 3:6, 6:2 volt az amerikai versenyző javára. Bara 1150 dolláros csekkel és 13 WTA-ponttal vigasztalódhat.

Charlestonban alanyi jogon főtáblás és kiemelt volt Mihaela Buzărnescu (39.) és Irina-Camelia Begu, s mindketten sikerrel vették az első akadályt. Ez a 29 esztendős Buzărnescunak volt könnyebb, mivel 10 évvel fiatalabb fehérorosz ellenfele, Vera Lapko (132.) az első játszma után sérülés miatt feladta a meccset. A román lány a második fordulóban viszont óriásit csatázott, de kikapott a nála egy évvel idősebb olasz Sara Erranitól, így a 15. kiemelt 4898 dolláros csekkel és 30 világranglistaponttal vigasztalódhat. Buzărnescu még versenyben van párosban, a brit Heather Watson oldalán döntő rövidítésben 3:6, 6:3, 10–8 arányban nyertek a szabadkártyás Miszaki Doj, Christina McHale (japán, amerikai) kettős ellen, s az elődöntőbe jutásért a Raquel Atawo, Anna-Lena Groenefeld (amerikai, német) duóval játszanak. Buzărnescuék eddigi jutalma 6365 dollár és 100 WTA-pont.

A 27 éves Begunak (38.) selejtezős ellenfél, a két évvel fiatalabb Garcia Pérez (154.) jutott, két játszmában nyert ellene. A 13. favoritnak a folytatásban ismét selejtezős jutott Liu személyében, viszont alaposan „megbosszulta” Bara búcsúztatását, 90 perc alatt verte az amerikai tinit. Begu a nyolcaddöntőben a címvédő, a tornán harmadik kiemelt 20 éves orosz Darja Kaszatkinával (12.) mérkőzik. A román lány eddig hatszor játszott Kaszatkinával, de eddig csak egyszer tudta legyőzni.

A második fordulóban sikeres teniszezők eddig jutalma 9568 dollár és 55 világranglistapont.

Eredmények (a viadal honlapja alapján), 1. forduló (a 32 közé jutásért): Stollár–di Lorenzo (amerikai) 7:5, 6:1; Buzărnescu (15.)–Lapko (fehérorosz) 6:4 után Lapko feladta; Begu (13.)–Garcia Pérez (spanyol) 6:3, 6:4. 2. forduló (a 16 közé jutásért): Stollár–Konta Johanna (brit, 6.) 6:3, 6:4; Begu–Liu (amerikai) 6:4, 6:2; Errani (olasz)–Buzărnescu 3:6, 7:6 (5), 6:2.

Fedőkép: Stollár Fanny óriási bravúrt ért el Dél-Karolinában