Monte Carlóban történt

Stanislas Wawrinka nem jutott be a legjobb nyolc közé a 4,2 millió euró összdíjazású Monte Carló-i salakpályás férfi tenisztornán.

A harmadikként rangsorolt svájci teniszező – aki 2014-ben megnyerte a viadalt – két szettben kapott ki a 16. helyen kiemelt uruguayi Pablo Cuevastól a csütörtöki nyolcaddöntőben.

A címvédő Rafael Nadal viszont negyeddöntős, a negyedikként rangsorolt spanyol játékos – aki korábban kilencszer nyerte meg a viadalt – mindössze két játékot engedett át a 20. születésnapját éppen csütörtökön ünneplő német Alexander Zverevnek.

Novak Djokovics jutott be utolsóként a legjobb nyolc közé. A 2013-as és 2015-ös viadalon győztes, ezúttal másodikként rangsorolt szerb játékos nagy csatában, három szettben búcsúztatta a 13. helyen kiemelt spanyol Pablo Carreno Bustát.

Eredmények, nyolcaddöntő: Cuevas (uruguayi, 16.)–Wawrinka (svájci, 3.) 6:4, 6:4; Nadal (spanyol, 4.)–A. Zverev (német, 14.) 6:1, 6:1; Goffin (belga, 10.)–Thiem (osztrák, 6.) 7:6 (4), 4:6, 6:3; Djokovics (szerb, 2.)–Carreno Busta (spanyol, 13.) 6:2, 4:6, 6:4; Schwartzman (argentin)–Struff (német) 6:3, 6:0.