Minifutball Eb: magyar bronzérem Románia legyőzésével

A magyar válogatott bronzérmes lett a csehországi minifutball Európa-bajnokságon, miután a harmadik helyért vívott csatában legyőzte Romániát. A rendes játékidő nem hozott gólt, a szétlövésben pedig a magyarok bizonyultak jobbnak.

A magyar válogatott a csehek, az izraeliek és a lettek előtt hibátlan teljesítménnyel nyerte meg csoportját, majd a törökök legyőzésével jutott be a legjobb nyolc közé. A folytatásban, a negyeddöntőben a lengyelekkel találkoztak, akiket óriási küzdelemben, szétlövés után búcsúztattak.

Románia legyőzte Görögországot, gól nélküli döntetlent játszott a portugálokkal majd a címvédő kazahokat is legyűrte, veretlenül jutott tovább a csoportból. A legjobb nyolc között Szerbia ellen is nyertek, a negyeddöntőben pedig egy góllal voltak jobbak a franciáknál.

Az elődöntőben elvérzett csapatok csatáján, a bronzmeccsen az első percek tapogatózása után az európai szövetség ranglistáját vezető románok vették át a kezdeményezést, főleg Claudiu Vlad volt elemében, de Sikur Lajos rendre a helyén volt. A fordulást követően nem változott lényegesen a játék képe, Ian Mircea Popa bombái jelentették a kezdeti veszélyforrásokat, majd Costin Cristian Puşcă nem lőtt kapásból. Sikur továbbra is remekül védett, a rendes játékidő végén többször is óriásit mentve segítette a csapatot a szétlövéshez. 0–0

A büntetőpárbajban Claudiu Vlad előnyhöz juttatta övéit, Gabriel Tănase Gabriel viszont az égbe lőtt, így Ian Mircea Popa hiába volt rendkívül magabiztos, mivel Béres Ferenc, Sós Márkó és Fekete Róbert is betalált, s a magyarok nyertek 3–2 arányban.

Az Eb-k eddigi kiírásában sorozatban hatszor nyert Románia (2011–2015), tavaly Kazahsztán diadalmaskodott, idén pedig Oroszország diadalmaskodott.

Eredmények, elődöntő: • Magyarország–Oroszország 0–3 (gól: A. Medvegyev –17., valamint Lihobabenko 2 – 30. és 41. perc) • Románia–Csehország 3–4 (Burciu 2 – 19. és 40. + 4., valamint C. Vlad – 20. + 3., illetve Bednar – 12, Levcik 2 – 21. és 31., továbbá Salak – 39. perc).

A 3. helyért: • Magyarország–Románia 0–0 – szétlövéssel: 3–2. Döntő: • Oroszország–Csehország 1–1 – szétlövéssel: 3–2.