Miami: két román búcsúzó, egy továbbjutó

Az egyesült államokbeli keménypályás, 7 669 423 dollár összdíjazású női tenisztornán a megmaradt két selejtezős játékosból az egyik tornázta fel magát a főtáblára, az első forduló pedig már végállomást jelentett Monica Niculescu számára.

Az eredmény alapján sima vereséget szenvedett a 29 esztendős Monica Niculescu (60. a világranglistán) az egy évvel fiatalabb svéd Johanna Larssontól (45.), 86 perc alatt 6:3, 6:1 arányban kikapott északi ellenfelétől. A találkozó ennél szorosabb volt, kivéve az utolsó három gémet, amikor Niculescu már lélekben feladta a meccset. Így a kettőjük közötti párharc 2–2-re alakult, viszont az utolsó két összecsapást Larsson nyerte.

Niculescu 13 690 dolláros csekkel és 10 világranglistaponttal vigasztalódhat, és párosban még versenyben van, ezúttal az olasz Sara Errani oldalán játszik.

Eredmény, nők, 1. forduló: Larsson (svéd)–Niculescu 6:3, 6:1.

Nem sikerült főtáblára jutnia a 24 éves Ana Bogdannak (124.), akit a második, utolsó selejtezőkörben 6:2, 6:4-re vert a négy évvel fiatalabb horvát Donna Vekics (88.). Bogdan jutalma 4075 dollár és 20 WTA-pont.

A 22 esztendős Patricia Maria Ţig (95.) viszont a legjobb 128 közé jutott, miután a második selejtezőfordulóban is diadalt aratott. Szetthátrányból talpra állva az orosz Jevgenyija Rodinát 3:6, 6:3, 6:2 arányú győzelemmel búcsúztatta. A találkozó 75 percet tartott. Ţig ellenfele a főtáblán a brit Heather Watson (108.) lesz, ez a kettőjük közötti párharc első mérkőzése.

Fény derült, ki lesz a két kiemelt, s az első körben erőnyerő román teniszező, Simona Halep (3.) és Irina-Camelia Begu (28.) ellenfele, a második fordulóban: előbbi a japán Naomi Oszakával, utóbbi a spanyol Lara Arruabarrena-Vecinóval játszik.