Miami: Babos nem jutott főtáblára

Nem jutott főtáblára Babos Tímea a Miamiban (Florida/Egyesült Államok) rendezett keménypályás tenisztornán, mivel a selejtező második fordulójában kikapott az észt Kaia Kanepitől.

A világranglistán 105. magyar játékos eredetileg kedden csapott volna össze a 89. helyen álló riválisával, csakhogy az esőzések miatt aznap egyetlen találkozót sem tudtak megrendezni. A két teniszező előzőleg egyszer találkozott, 2012-ben Koppenhágában a rivális nyert három szettben.

A második meccsen Kanepi gyorsan 4:0-ra, majd 5:1-re elhúzott, és egyszer ugyan még elvesztette az adogatását, de így is 28 perc alatt hozta a nyitószettet. A folytatásban Babos 1:2-nél elbukta a szerváját, csakhogy visszabrékelt, és 4:4-nél utolérte az észtet. Kanepi 4:5-nél ismét brék- és ezúttal már meccslabdákhoz jutott, s a másodikat kihasználva megnyerte a mérkőzést, amely 1 óra 12 percet tartott.

A magyar lány 6790 dolláros csekkel és 20 világranglistaponttal vigasztalódhat.

Babos párosban a francia Kristina Mladenoviccsal indul, második helyen kiemelt duójuk első ellenfele Simona Halep és a német Julia Görges alkalmi duója lesz.

A WTA-rangsorban 124. Stollár Fanny a kvalifikáció első körében búcsúzott Miamiban.

A floridai viadalon egyesben így magyar részről csak Fucsovics Márton lesz érdekelt, aki 29. kiemeltként a második fordulóban kapcsolódik be a főtáblás küzdelmekbe, s selejtezős ellenfele lesz.

Román részről főtáblára a selejtezőkben írmagnak maradt a 31 esztendős Monica Niculescu (138. a világranglistán), aki két sima játszmában verte a hat évvel fiatalabb ukrán Katerina Kozlovát (101.). A mérkőzés 93 percet tartott, eddigi két meccsükön a román lány nyert. Niculescu eddigi jutalma 16 425 dollár és 40 WTA-pont, a legjobb 128 között a 21 éves cseh Tamara Zidansek (66.) lesz az ellenfele.

A főtáblán alanyi jogon vesz részt Simona Halep és Mihaela Buzărnescu, előbbi második, utóbbi 30. kiemelt, s erőnyerőként kihagyhatja az első fordulót. Nem mentesül az első körtől Irina-Camelia Begu, aki rövid időn belül másodszor is megmérkőzik Indian Wells bajnokával, a román származású, kanadai színeket képviselő 18 éves tinivel, Bianca Andreescuval.

Eredmények, nők, 9 millió dollár összdíjazás, selejtező, 2. forduló: Kanepi (észt)–Babos 6:3, 6:4; Niculescu–Kozlova (ukrán) 6:2, 6:4.