Miami: Babos meccslabdát hárítva nyert a selejtezőben

Babos Tímea bejutott a Miamiban (Florida, Egyesült Államok) rendezett, 9 millió dollár összdíjazású keménypályás tenisztorna selejtezőjének második fordulójába, miután hétfőn meccslabdát hárítva legyőzte a svájci Stefanie Vögelét.

A világranglistán 97. rivális a mérkőzés első brékjével 4:2-re meglépett, majd 36 perc alatt játszmaelőnyre tett szert. Babos (105.) a második szettben 3:3 után ismét brékhátrányba került ugyan, de miután 3:5-ös állásnál hárította ellenfele mérkőzéslabdáját, sorozatban négy gémet tudott nyerni, így egyenlített. A döntő játszma Babos elbukott szervagémjével indult, de utána a magyar játékos sorozatban öt játékot megnyert, és a nehézkes hajrát követően végül 2 óra 26 perc alatt győzött.

A két játékos negyedszer mérkőzött meg egymással, Babos harmadszor bizonyult jobbnak.

A főtáblára jutáshoz két mérkőzést kell nyerni a selejtezőben, Babos következő ellenfele az észt Kaia Kanepi lesz, aki a világranglistán a 89. helyen áll.

Nem jutott tovább a selejtező első fordulójából Stollár Fanny, a világranglistán 124. magyar játékos – aki a múlt héten, Guadalajarában párosban tornát nyert – két szettben maradt alul a szlovén Polona Hercoggal (93.) szemben úgy, hogy csak négy gémet nyert. A mérkőzés mindössze 57 percet tartott.

A selejtezőkben három román lány is indult, de már csak, a 31 esztendős Monica Niculescu (138.) van még versenyben. Utóbbi könnyedén kezdte a 26 éves Lara Arruabarrena Vecino (99.) elleni mérkőzést (6:0 a nyitószettben), de a spanyol egyenlíteni tudott, a második játszmát 6:2-re nyerte. A közel kétórás, 1 óra 58 percet tartó csatában, az utolsó szettben egy bréken múlott a győzelem. Niculescu így 3–2-re vezet kettejük párharcában úgy, hogy az előző két meccset elvesztette. A főtáblára kerülésért a román lány az ukrán Katerina Kozlovával (101.) mérkőzik.

Hiába kezdett jól Sorana Cârstea (103.), óriási csatában szettelőnyről elbukta az első selejtezőfordulót a német Laura Siegemund (108.) ellenében. A találkozó három órát és 2 percet tartott.

Ana Bogdan (107.) folytatta rossz sorozatát, idei hatodik mérkőzését sem tudta megnyerni. Ellenfele az kevésbé sikeresebb Plískova iker, Krystina (94.) volt, ez a találkozó is háromszettes volt. Ők eddig ötször játszottak egymással, s eddig mindig a cseh nyert.

A győztesek eddigi jutalma 6790 dollár és 20 világranglistapont, a vesztesek 3395 dolláros csekket és 2 WTA-pontot kapnak a részvételért.

Eredmények, nők, selejtező, 1. forduló: Babos–Vögele (svájci) 3:6, 7:5, 6:4; Hercog (szlovén)–Stollár 6:2, 6:2; Niculescu–Arruabarrena Vecino (spanyol) 6:0, 2:6, 6:4; Siegemund (német)–Cârstea 4:6, 7:5, 7:5; Kr. Plískova (cseh)–A. Bogdan 6:4, 1:6, 7:5.

A főtáblán alanyi jogon három román teniszező található. Simona Halep a második, Mihaela Buzărnescu a 30. kiemelt, mindketten erőnyerők az első fordulóban. Ebben a menetben csak Irina-Camelia Begu érdekelt, viszont nem Fortuna kegyeltje: az utóbbi időkben nagy formában levő Bianca Andreescu ellen lép pályára. A román származású és kanadai színekben versenyző 18 éves tini előző héten megnyerte első WTA-tornáját, az Indian Wells-i nagyversenyt.

A világrangsorban harmadik Halep a második körben a svéd Johanna Larsson és egy selejtezős ellenfél párharcának győztesével játszik, Buzărnescu ellenfele pedig a Vera Lapko (fehérorosz)–Alizé Cornet (francia) találkozó továbbjutójával mérkőzik.

A férfiaknál (8,36 millió dollár összdíjazás) a magyar Fucsovics Márton 29. kiemeltként vág neki a floridai szupertornának, így csak a második fordulóban – a legjobb 64 között – kezd, méghozzá selejtezőből érkező ellenféllel. A jelenlegi legjobb román férfi teniszező, Marius Copil spanyol ellenfelet kapott az első fordulóban Albert Ramos-Vinolas személyében, a továbbjutóra 26. favorit francia Lucas Puille vár.

Borítókép: Főtáblás szereplésben reménykedik a magyar lány