Mexikó egyre közelebb az oroszországi vb-hez

A mexikóiak egy döntetlen kivételével, valamennyi selejtezőjüket megnyerték, magabiztosan vezetik csoportjukat.

Az éllovas mexikói labdarúgó-válogatott ezúttal Hondurast győzte le magabiztosan 3–0-ra, így öt forduló után már öt pont az előnye a második Costa Rica előtt az észak- és közép-amerikai, valamint karibi térség (CONCACAF) világbajnoki selejtezősorozatának utolsó szakaszában.

A hatcsapatos csoport küzdelmeinek első felét a mexikóiak négy győzelemmel és egy döntetlennel zárták, s már most nagyon közel kerültek a vb-részvételhez, ehhez az első háromban kell zárni.

A nap nyertese az amerikai válogatott volt, amely Christian Pulisic góljaival 2–0-ra legyőzte a vendég Trinidad és Tobago együttesét. A Bruce Arena irányította csapat így feljött a harmadik helyre, miután az előzőleg harmadik Panama gól nélküli döntetlent játszott Costa Ricában.

Eredmények, CONCACAF-zóna, 5. forduló: • Mexikó–Honduras 3–0 • Costa Rica–Panama 0–0 • Egyesült Államok–Trinidad és Tobago 2–0. Az állás: 1. Mexikó 13 pont, 2. Costa Rica 8, 3. Egyesült Államok 7, 4. Panama 6, 5. Honduras 4, 6. Trinidad és Tobago 3.

A CONCACAF-zóna selejtezőjének utolsó köréből három csapat jut ki egyenesen az oroszországi vb-re, a negyedik pedig rájátszást vívhat majd egy az ázsiai kvalifikációs sorozatból érkező ellenféllel.