Menetelő párosok ’s-Hertogenboschban

Babos Tímea párosban bejutott a negyeddöntőbe a hollandiai 's-Hertogenbosch városában rendezett, 589 ezer dollár összdíjazású füvespályás tenisztornán. A férfiak versenyében Horia Tecău és párostársa is továbblépett.

Babos és a cseh Andrea Hlavackova duója – a mezőny első kiemeltje – kezdésként rögtön elnyerte Varvara Lepchenko és Leszja Curenko párosának adogatójátékát. Miután 4:2-es előnynél Babosék újra brékeltek, saját szervajátékukkal lezárták a 26 percig tartó játszmát.

A 45 percig tartó második felvonásban Babosék háromszor vették el ellenfelük szervajátékát, de a rivális rendre azonnal visszabrékelt, és végül kiegyenlítette szetthátrányát.

Jöhetett a szuperrövidítés, amelyben a magyar, cseh kettős állva hagyta ellenfelét.

Babosék ellenfele a negyeddöntőben a Dominika Cibulkova, Kirsten Flipkens (szlovák, belga) páros lesz majd.

Eredmény, 1. forduló (a nyolc közé jutásért): Babos, Hlavackova (magyar, cseh, 1.)–Lepchenko, Curenko (amerikai, ukrán) 6:2, 5:7, 10–2.

A hasonló pénzdíjas férfi vetélkedőn a Jean-Julien Rojer, Horia Tecău páros továbbjutott a negyeddöntőbe, 80 perc játék után két játszmában búcsúztatta a francia Jonathan Eysseric, Nicolas Mahut duót. A második szett rövidítésében 0–2 és 1–3-as állásról fordítottak Tecăuék. A harmadik kiemelt kettős következő ellenfele az Andre Sa, Michael Venus (brazil, új-zélandi) duó lesz.

Tecăunak négy bajnoki címe van a holland városban, 2010-ben és 2012-ben a svéd Robert Lindstedt oldalán nyert, 2013-ban fehérorosz Max Mirnyij volt a párostársa, a következő évben pedig már Rojer volt a partnere. Két évvel ezelőtt az elődöntőben torpantak meg, tavaly nem indultak a tornán.

Eredmény, 1. forduló (a nyolc közé jutásért): Rojer, Tecău (holland, román, 3.)–Eysseric, Mahut (francia) 6:3, 7:6 (6).

A győztesek eddig jutalma 5200 euró és 45 világranglistapont.