Megtört a jég röplabdában

Mindkét Kolozs megyei együttes győztesen hagyta el a pályát, a hétközi fordulóban, a férfi A1-osztályú bajnokságban.

Sorozatos vereségek után, az összességében 22., a rájátszás 2. fordulójában kisütött a nap a dési csapat háza táján. Az újonnan beiktatott Stewart Bernard holland edzővel a kispadon az Egyesülés idegenben győzött, igaz a táblázat utolsó helyét elfoglaló karácsonkői/Piatra Neamţ-i együttessel szemben.

Remekül kezdték a találkozót a vendégek, az első szettet gond nélkül nyerték 25–10 arányban. A második játszmában feljöttek a moldvaiak és egyenlítettek, de a következő két szettben ugyancsak a Szamos partiak kerekedtek felül, igaz szoros küzdelem után. A hazai gárda ebben az évadban gyengén szerepelt, a múlt nyáron „felfrissült” csapat nem bírta az iramot. Ami a désieket illeti, Karácsonkőn  megmutatkozott a külföldi szakember tapasztalata, de hát egy hét leforgása alatt senki sem tud csodákat művelni.

Végeredmény: • Karácsonkői/Piatra Neamţ-i MRK–Dési Egyesülés 1:3 (–10, 20, –20, –22).

Március 25-én, szombaton, a dési sportcsarnokban megyei rangadó lesz. Az Egyesülés a Kolozsvári Universitatea Sportklub együttesét fogadja 17 órai kezdettel.

Győzött a Lőtei Rómeó együttese is, amely kulcsfontosságú pillanatokban jobbnak bizonyult a Horia Demian Sportcsarnokban a másik újonc, a Bákói Ştiinţa ellenében.

Végeredmény: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Bákói Ştiinţa 3:0 (25, 28, 20).

A 7–12. helyezettek további eredménye: • Nagybányai Ştiinta Explorări Karánsebesi SE 3: 1. Az állás: 1. Nagybánya 34 pont, 2. Karánsebes 27, 3. Bákó 25, 4. DÉS 20, 5. KOLOZSVÁR 16, 6. Karácsonkő 5.