Megmozgatta a kolozsváriakat a maraton és a jó idő

Továbbra is igen népszerű a kolozsváriak körében a maratoni futás: az immár 8. kiadásához érkezett Kolozsvári Nemzetközi Maratonon a szervezők szerint közel nyolcezren vettek részt, közülük sokan amatőrök, akik a tömegversenyben indultak.
A versenyzőkkel – és a nekik szurkoló többezer nézővel – tartott az időjárás is, hiszen kellemes időben, de esőmentesen élvezhették a versenyt, amelynek célja a mozgás, a sportos életmód népszerűsítése, és amely idén talán azért volt különlegesebb és vonzott a szokásosnál több benevezőt, mert idén Kolozsvár a sport európai városa címet viseli. Ennélfogva öt kontinens mintegy 30 országának képviselői álltak rajthoz a hat versenykategória valamelyikében – a klasszikus maratont egyébként a kenyai Kiplagat Tuei Hosea nyerte 2:31:34,00 órával, míg a nőknél a magyarországi Szabó Tünde ért célba elsőként 2:51:48,30-cal.