Megmenekült az U Alexandrion

A női kézilabda Virágok Ligájában drámai módon elért sikerrel kiküzdötte a bennmaradást az Alin Bondar edzette Kolozsvári U Alexandrion csapata, amely egy góllal legyűrte ellenfelét a helyi MSC-t Románvásáron/Romanban.

Az utolsó fordulóban a moldvaiak ellen 31–30 (12–14) arányú sikert arattak a kolozsvári lányok, akik emberhátrányban őrizték meg előnyüket. A győzelem és a Szlatinai MSC nagydisznódi veresége azt jelentette, hogy elcsípték a 10. helyet az oltyánok elől, mivel jobb az egymás elleni mérlegük.

A mérkőzés első félidejében még öt góllal is vezettek a házigazdák, de az U-sok nem adták fel a küzdelmet, s fordulásig kettőre ledolgozták a hátrányt. A második játékrészben a kolozsváriak beérték ellenfelüket, sőt az 55. percben már ők vezettek 30–27-re. Románvásáron volt az egyenlítés sora (30–30) Tamás Réka kiállítása után, de 50 másodperccel a vége előtt Diana Puiu Lazăr döntő gólt dobott, s emberhátrányban kivédekezték az ellenfél támadását.

A kolozsváriak legtöbb találatát Mihaela Ani-Senocico dobta (17), Diana Puiu Lazăr és Cristina Boian 4–4-gyel végzett, a többi találatot Raluca Petruş 3, továbbá Sonia Vasiliu, Tamás Réka és Abigail Vălean szerezte.

A 26., utolsó forduló többi eredménye: • Szloboziai MKK–Zilahi KK 22–34 • Galaci Danubius ESK–Bukaresti MSC 20–33 • Brassói Corona ASC–Besztercei MSC 37–31 • Brăilai Dunărea KK–Krajovai MSC 20–21 • Nagydisznódi Magura–Szlatinai MSC 28–22 • Bukaresti Rapid USL Metrou–Râmnicu Vâlcea-i MKK 25–31.

A végeredmény: 1. Bukaresti MSC 75 pont – bajnok, 2. Krajova 58, 3. Nagydisznódi Magura 57, 4. Rm. Vâlcea 49, 5. Zilah 47, 6. Beszterce 42, 7. Brassó 39, 8. Románvásár 36, 9. Brăila 30, 10. KOLOZSVÁR 26, 11. Szlatina 26, 12. Danubius 21 – utóbbi kettő osztályozóra kényszerül, 13. Szlobozia 17, 14. Rapid USL Metrou 12 – utóbbi kettő kiesett.

Az utolsó fordulóban a Ioan Ani-Senocico edzette Kolozsvári Universitatea Sportklub férfi kézilabdacsapata 27–26 (13–14) arányban legyőzte a Horia Demian Sportcsarnokban az élvonalbeli játékosokkal is kiálló Nagybányai Minaur II. gárdáját. A sikernek köszönhetően a kolozsváriak a harmadik helyen végeztek a másodosztály (A-osztály) B-csoportjában, és május 31. és június 3. között osztályozó tornán vehetnek részt Călăraşi-ban, ahol csoportbeli ellenfelük a Fogarasi MSC és a Buzăui KK lesznek, körmérkőzésen döntik el a felsőbb osztályba, a Bölények Ligájába lépés sorsát.