Megizzadtak a győzelemért a désiek

Nem volt könnyű dolguk a désieknek az egyetemistákkal vívott mérkőzésen a férfi A1-osztályú röplabdabajnokság harmadik, hétközi fordulójában – Egyesülés–Kolozsvári Universitatea Sportklub 3:2 (23, 14, –23, –22, 12).

Mindenki fölényes sikert várt a hazaiaktól, tudva azt, hogy három héttel korábban a Román Kupában Marius Dascălu és Szilágyi Tibor edzők legényei Kolozsvárott 3:0 arányban nyertek. A szerda esti hétközi fordulóban már nem ismétlődött meg az akkori bravúr, a vendégek mindent beleadtak, hogy ne kapjanak ki.

Merészen és magabiztosan kezdték a találkozót a főiskolások, és az első szettben mindvégig tartották a lépést a désiekkel. A második játszmát fölényesen nyerték a hazaiak, majd következett, amire senki sem várt a sétatéri sportcsarnok lelátóin: a kolozsváriak mintha más csapattal szerepeltek volna, kiegyenlítve a helyzetet, és ugyanakkor megkérdőjelezve az összecsapás kimenetelét. Az utolsó szettben, azonban beigazolódott a papírforma, az Egyesülés szinte hibátlan játékkal 15:12 arányban bizonyult jobbnak az egyáltalán nem másodszerepet betöltő Universitatea együttesénél, amely pontot érő vereséget szenvedett.

Az egyetemisták, a dési játékuk alapján, még okozhatnak kellemes meglepetést ebben a bajnokságban, amelybe csak a véletlen útján kerültek vissza. Ami a dési alakulatot illeti, mintha kissé elfáradt volna a múlt hétvégi nagybányai maratoni meccs után, a következő fordulóban ráadásul a zilahi bajnokcsapat otthonába utazik, ahol ugyancsak nehéz dolga lesz. A mérkőzésre (amelyet a DigiSport3 tévéadó is közvetít) október 22-én, vasárnap 13.45 órakor kerül sor a szilágysági megyeszékhely sportcsarnokában.

Az Universitatea Sportklub egy nappal korábban játszik a 4. játéknapon, 15.30 órai kezdettel fogadja a Bukaresti Steauát a Horia Demian Sportcsarnokban.

A harmadik forduló többi eredménye: • Zilahi MRK–Temesvári ESK 3:0 • Bukaresti Steaua–Nagybányai Ştiinţa Explorări 3:0 • Krajovai U MSC–Bukaresti Dinamó 3:1 • Galaci Arcada–Ploieşti-i Tricolorul LMV 2:3 • Bukaresti MSC–Nagybányai ISK 2. 3:0.

Az állás: 1. Zilah 9 pont, 2. Buk. MSC 7, 3. Steaua 6 (7:3), …, 6. DÉS 6 (8:6), …, 8. KOLOZSVÁR 4.

A női A1-osztály második fordulójában október 20-án, pénteken 18 órakor a Kolozsvári U NTT Data a sokszoros bajnok Balázsfalvi Volei Alba együttesét látja vendégül a Horia Demian Sportcsarnokban.