Megindokolta a bíróság Boné Ferenc előzetes letartóztatását

„A vádlott veszélyt jelent minden nőre..."

Megindokolta a bíróság Boné Ferenc előzetes letartóztatását
A Kolozs Megyei Törvényszék bírói megindokolták döntésüket, amelyben elrendelték Boné Ferenc harminc napos előzetes letartóztatását. Amint arról beszámoltunk, a férfit május 26-án fogták el a rendőrök azt követően, hogy körözést adtak ki ellene, mint a barátnője, Molnár Beáta feltételezett gyilkosáról.

A bírói indoklásban részletesen felvázolták az esetet is. A nyomozás során kiderült, hogy „május 21-én és 22-én – feltételezhetően 18.30-2.58 óra között – a vádlott több, Kolozs megyei községen is áthajtott Dacia Logan gépkocsijával, Gyalu, Jósikafalva, Havasrekettye, Meregyó, Nagykapus, Roskatelep, Magyargyerőmonostor, Havasnagyfalu, Szamosfő érintésével. Ekkor történhetett, hogy Boné fojtogatni kezdte barátnőjét, annak fulladásos halálát okozva. Ezt követően visszatért Kolozsvárra, majd Nagyvárad felé indult. A holttestet vasárnap, május 22-én 7.57-10.41 óra között a Bihar megyei Bárodsomos és Nagybáród helységek közötti, használaton kívüli töltőállomás közelében hagyta.”A bírói indoklásban arra is kitérnek, hogy a kolozsvári rendőrséget hétfőn, május 23-án értesítette az áldozat egyik barátnője, miután szombattól egyikükkel sem tudta felvenni a kapcsolatot, azt követően, hogy szombaton kirándulni mentek a Kolozs megyei Menyasszony fátyla vízeséshez, azzal a szándékkal, hogy aznap este visszatérnek Kolozsvárra. Telefonbeszélgetés és fotókAz áldozat barátnőjének nyilatkozata szerint utoljára szombat este 20.27 óra körül beszélt az áldozattal, aki azt mondta, még kirándulnak, és majd küld képeket, amikor hazaér, másnap pedig beszélnek. Éjfél után az áldozat telefonjáról három fénykép érkezett a barátnő telefonjára, amely hegyi tájat és vízesést ábrázolt. Egy másik barátnő szombaton délelőtt tíz órakor beszélt az áldozattal telefonon, 22.44 órakor kapott három fotót, 22.45 órakor mobiltelefonon váltottak üzenetet, amikor az áldozat azt írta, úton vannak hazafelé. Vasárnap reggeltől azonban a két barátnő nem tudta felvenni a kapcsolatot sem az áldozattal, sem a férfival. Hétfőn egyikük sem jelent meg a munkahelyén – olvasható az indoklás szövegében.Hat hónapja volt kapcsolatban az áldozattalA két barátnő felvette a kapcsolatot az áldozat mostohaanyjával, a pszichológusával, ismerőseivel, de senki sem tudott a hollétükről. Ezért döntöttek úgy, hogy értesítik a hatóságokat. Nyilatkozatukban az is szerepel, Boné hat hónapja volt kapcsolatban az áldozattal, de nem laktak együtt, továbbá elmondták, a vádlott más párkapcsolatai során is agresszíven viselkedett a volt barátnőivel, ezért aggódtak Beátáért.

A bírók megítélése szerint az előzetes letartóztatásra vonatkozó indítvány megalapozott, Boné Ferencet előzetes letartóztatásba kell helyezni, lévén, hogy az élet elleni egyik legsúlyosabb bűncselekménnyel, gyilkossággal vádolják. „Ez 10-20 év börtönbüntetéssel és bizonyos jogok gyakorlásának megvonásával büntethető. A bűncselekmény súlyossága és a vádlott veszélyes mivolta miatt a legsúlyosabb prevenciós intézkedések meghozatalára volt szükség” – fogalmaznak az iratokban.Négy volt barátnő bántalmazásról tanúskodottAz ügy iratcsomójában megtalálható a vádlott négy volt barátnőjének nyilatkozata is, amelyeket egy polgári iratcsomóból vettek át: mindannyian fizikai, pszichikai és érzelmi bántalmazásról számoltak be. A vádlott mindegyiküket fizikailag bántalmazta, kettőt pedig addig fojtogatott, amíg eszméletüket vesztették. Az egyik nő megemlített egy ötödik volt barátnőt is, a vádlott gyerekének édesanyját, akit szintén fojtogatott. „Ez teljes mértékben bizonyítja, hogy a vádlott veszélyt jelent minden nőre, akivel kapcsolatba lép. Nyilatkozataikban a volt barátnők elmondták: jelentéktelen okok miatt is véget nem érő vitákra került sor, amelyek akár egész éjszakán át tartottak.”A vádlottat előzőleg egy év és három hónap börtönbüntetésre ítélte a kolozsvári bíróság, mert volt barátnőjét az ájulásig bántalmazta.Két nő nyilatkozta, hogy fojtogatta őket„Két nő nyilatkozta, hogy a vádlott fojtogatta őket, egy harmadik kapcsán pedig maga a vádlott mesélte el, hogy fojtogatta, tehát ugyanolyan agressziónak tette ki, mint ahogyan Molnár Beátát megölte. Egy olyan személy, akit azzal gyanúsítanak, hogy négy nőt fojtogatott, egyrészt a társadalomra, de főleg a potenciális barátnőire jelent veszélyt. Boné ellen olyan bizonyítékok álltak rendelkezésre, amelyek alapján megalapozottan gyanítható, hogy ő volt a gyilkosság elkövetője, de egyébként beismerte tettét. A volt barátnőkkel szembeni agresszió az idő folytán egyre hangsúlyosabbá vált. Az agresszív cselekedet az utolsó barátnő feltételezett meggyilkolásához vezetett” – vélik a bírók.

Az előzetes letartóztatás azért is indokolt, hogy Boné ne menekülhessen el, ugyanis az áldozat feltételezett meggyilkolása után több cselekedete a nyomainak eltüntetésére vall. „Először saját telefonját a lakásában hagyta, az áldozat telefonját pedig lezárta és a tömbház mellett hagyta, ahol az áldozat lakott. Ezzel megakadályozta a megtett út lekövetését és a tartózkodási hely beazonosítását. Másodsorban a holttestet más megyében rejtette el, ahol nagyon kevés esély volt arra, hogy megtalálják, mielőtt a vadállatok széttépték volna. Csak a közúti forgalmat követő térfigyelő kameráknak és a bűnvádi nyomozást folytató szakemberek tapasztalatának tudható be, hogy a holttestet és a vádlottat hamar megtalálták” – összegeztek a bírók.

(Borítókép: térfigyelő kamera rögzítette Boné Ferenc kocsiját)