Medvegyev–Djokovics férfi döntő az Australian Openen

A negyedik kiemelt Danyiil Medvegyev lesz a címvédő és világelső Novak Djokovics ellenfele az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi döntőjében, miután pénteken három játszmában legyőzte az ötödikként rangsorolt Sztefanosz Cicipaszt.

Az első szettben Medvegyev koncentráltabban játszott riválisánál, aki többet hibázott, ennek következtében 2:2-nél az orosz játékos brékelt, majd 6:4-re behúzta a játszmát. A folytatásban az orosz játékos változatlanul jobban teniszezett, mint Cicipasz, akinek az adogatását kétszer is elvette, így a második szettet 6:2-re hozta.

A harmadik játszmában Medvegyev 3:2-es vezetésénél a közönség által lelkesen buzdított Cicipasz elvette az orosz játékos adogatását, majd hozta a sajátját, így 4:3-ra fordított. Medvegyev a következő játékban egyenlített, 5:5-nél pedig brékelt, azután hozta a saját adogatását, így 2 óra 11 perc alatt diadalmaskodott.

A 25 éves Medvegyev vasárnap, karrierje első melbourne-i fináléjában a pályafutása 18. GS-győzelmére hajtó Novak Djokoviccsal találkozik.

Eredmények, férfiak, elődöntő: Medvegyev (orosz, 4.)–Cicipasz (görög, 5.) 6:4, 6:2, 7:5. Csütörtökön játszották: Djokovics (szerb, 1.)–Karacev (orosz) 6:3, 6:4, 6:2.

Mertens és Szabalenka nyerte a női párost

Elise Mertens és Arina Szabalenka nyerte a női párosok versenyét a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A másodikként rangsorolt belga, fehérorosz duó a pénteki fináléban két játszmában, 1 óra 21 perc alatt múlta felül a harmadik helyen kiemelt Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova cseh kettőst. Így a 2019-es US Open után másodszor ünnepelhettek Grand Slam-tornagyőzelmet.

A párosok küzdelmeiben nem szerepelt a címvédő Babos Tímea, miután három nappal a rajt előtt állandó párja, a francia Kristina Mladenovic sérülés miatt visszalépett, bár egyesben elindult.

Eredmény, női páros, döntő: Mertens, Szabalenka (belga, fehérorosz, 2.)–Krejcikova, Siniakova (cseh, 3.) 6:2, 6:3.

Kaszatkina harmadszor nyert WTA-tornát

Az orosz Darja Kaszatkina diadalmaskodott a 236 ezer dollár összdíjazású, Phillip Island Trophy elnevezésű, keménypályás melbourne-i női tenisztornán, mivel a pénteki döntőben három szettben kerekedett a 13. helyen kiemelt cseh Marie Bouzkova fölé. A mérkőzésen Kaszatkina 53 perc alatt játszmahátrányba került ugyan, de a folytatásban már végig ő irányított: a második és a harmadik szettben összesen ötször vette el ellenfele adogatását, miközben egyszer veszítette el a saját szervajátékát. A 23 éves Kaszatkina (a világranglista 75. helyezettje) karrierje során hatodszor jutott döntőbe WTA-tornán, és a 2017-es charlestoni, valamint a 2018-as moszkvai sikere után harmadszor ünnepelhetett.

Eredmény, Phillip Island Trophy, döntő: Kaszatkina (orosz)–Bouzkova (cseh, 13.) 4:6, 6:2, 6:2.