Magyarok és románok miami tenisztornán

Fucsovics Márton kikapott a negyedik helyen kiemelt orosz Andrej Rubljovtól a Miamiban rendezett keménypályás tenisztorna 4,3 millió dollár összdíjazású férfi versenyének harmadik fordulójában.

A 29. helyen kiemelt nyíregyházi játékos erőnyerő volt a nyitókörben, majd a 64 között küzdelmes mérkőzésen búcsúztatta a selejtezőből érkezett ausztrál Thanasi Kokkinakist. Hétfőn ismét Rubljovval találkozott, akivel márciusban már háromszor szembekerült. A rotterdami döntőt és a dubaji negyeddöntőt is az ellenfél nyerte, aki a dohai negyeddöntőből Fucsovics visszalépése miatt játék nélkül jutott tovább.

A floridai összecsapáson a világranglistán 40. magyar 1:1 után kétszer is elvesztette az adogatását, így a nagy tempót diktáló moszkvai teniszező 5:1-re elhúzott. Rubljov 25 perc alatt besöpörte az első játszmát, amelyben Fucsovics mindössze három labdamenetet nyert fogadóként.

A folytatásban a magyar Davis-kupa-válogatott vezére 1:0-nál eljutott bréklabdáig, amelyet a nyolcadik helyen álló rivális vonalra ütött tenyeressel hárított, majd rögtön elvette Fucsovics szerváját. Nemsokára újfent 1:5 állt az eredményjelzőn, és az alig rontó orosz innen már nem engedte ki a kezéből a meccset, amely alig 52 percet tartott.

Eredmény, férfiak, 3. forduló (a 16 közé jutásért): Andrej Rubljov (orosz, 4.)-Fucsovics Márton (29.) 6:2, 6:1.

Sikerrel vette a második akadályt a páros versenyen az első ízben egymás oldalán szereplő Marcelo Arevalo, Horia Tecău (salvadori, román) kettős, és a negyeddöntőbe jutott Miamiban. Tecăuék nagy csatát vívtak az első kiemelt kolumbiai Juan Sebastian Cabal, Robert Farah duóval, két rövidítésbe torkolló játszmában, 111 perc alatt győztek. Mindkét páros szinte tökéletesen adogatott, a különbséget csak tie-break jelentette közöttük. Mindkét fél egy kettős hibát vétett, a dél-amerikaik hat, Tecăuék öt ászt ütöttek a mérkőzés során. A román, salvadori kettős eddigi jutalma 27 ezer dollár és 180 világranglistapont, következő ellenfele pedig a brit Daniel Evans, Neal Skupski páros lesz.

Eredmény, férfi páros, nyolcaddöntő: Arevalo, Tecău (salvadori, román)–Cabal, Farah 7:6 (7), 7:6 (4).

Kiesett a Babos, Kugyermetova páros

A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea, Veronika Kugyermetova páros kiesett a nyolcaddöntőben a Miamiban rendezett keménypályás tenisztorna 3,2 millió dollár összdíjazású női versenyében.

A magyar–orosz duót hétfőn a Caroline Garcia, Nadia Podoroska (francia, argentin kettős) búcsúztatta 64 perces mérkőzésen.

A párosban négyszeres Grand Slam- és háromszoros világbajnok Babos és társa csak 17 perc elteltével, 0:5-nél hozta az első gémjét. Az ellenfél a második szettben 3:1-re elhúzott, innen a magyar–orosz páros már felzárkózott 5:5-re, de egy újabb brék már a meccs végét jelentette.

Eredmény, nők, páros, nyolcaddöntő: Garcia, Podoroska (francia, argentin)–Babos, Kugyermetova (magyar, orosz, 4.) 6:1, 7:5.

Borítókép: Lassan hagyományossá válik a Rubljov–Fucsovics párharc (jobbra a magyar játékos) – FOTÓ: MTI