Magyar NB I., 33. forduló: Bajnok Fradi, bronzérmes felcsútiak, kieső debreceniek

A szombati játéknappal véget ért a küzdelem a labdarúgó OTP Bank Liga 2019–2020-as idényében, a 33., utolsó fordulóban eldőlt, hogy a Kaposvári Rákóczi mellett a Debreceni VSC búcsúzik az élvonaltól, míg a bronzérmet a Puskás Akadémia szerezte meg.

A debreceniek otthon nem tudták legyőzni a kieséstől szintén veszélyeztetett paksi gárdát – a volt válogatott, debreceni Tőzsér Dániel pályafutása utolsó meccsét játszotta, együttese 27 év után kiesett az élvonalból. A másik két kiesési találkozón Újpest FC magabiztosan nyert otthon, a Kisvárda Master Good pedig a Diósgyőri VTK vendégeként gyűjtötte be a három pontot Miskolcon.

Az aranyérmét már korábban bebiztosító FTC hazai győzelemmel, az ezüstérmes, Európa Liga-selejtezőben induló Székesfehérvári MOL Fehérvár zalaegerszegi döntetlennel zárt. A bronzérmes Puskás Akadémia Felcsúton fordított a Budapesti Honvéd ellen, így a klub történetében először lett dobogós az élvonalban, a harmadik hely Európa Liga-selejtezős indulást ér.

Az idény meglepetéscsapataként számon tartott Mezőkövesd Zsóry FC 1–0-s vereséget szenvedett a bajnok Ferencváros vendégeként, így negyedikként zárta a szezont, és nem indulhat az Európa Ligában. A kövesdieknek több pontot kellett volna gyűjteniük a budapesti Groupama Arénában, mint amennyit az előttük egypontos előnnyel harmadik Puskás Akadémia szerez a párhuzamosan rendezett  mérkőzésen a vendég Budapesti Honvéd ellen. Miután a felcsúti csapat 2–1-re legyőzte a fővárosi riválist, a Mezőkövesdnek az sem lett volna elég a bronzérem megszerzéséhez, ha nyer.

A Bajnokok Ligája-selejtezőben induló Ferencváros ezzel a sikerrel hazai pályán veretlen maradt az idényben, sőt, saját stadionjában immár 54 mérkőzés, 2017 áprilisa óta nem talált legyőzőre az NB I-ben. A meccs után az FTC játékosai megkapták aranyérmüket Csányi Sándortól, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnökétől, a Ferencváros 31. bajnoki címét szerezte meg.

Eredmények, OTP Bank Liga, 33. forduló: • Zalaegerszegi TE FC–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 1–1 (gól: Babati Banjamin – 83. perc, illetve Armin Hodzics – 4. perc) • Újpest FC–Kaposvári Rákóczi FC 5–0 (Simon Krisztián – 12., Novothny Soma – 44., Bacsa Patrik 2 – 45. + 1. és 49., valamint Máté Zsolt – 57. perc) • Diósgyőri VTK–Kisvárda Master Good 0–2 (Nemanja Obradovics – 8. és Fernando Viana Jardim Silva – 41. perc) • Debreceni VSC–Paksi FC 1–1 (Nikola Trujics – 75. perc, illetve Könyves Norbert – 17. perc) • Ferencvárosi Torna Club–Mezőkövesd Zsóry FC 1–0 (Tokmac Chol Nguen – 41. perc) • Puskás Akadémia FC–Budapest Honvéd 2–1 (Nagy Zsolt – 35. és Luciano Slagveer – 83. perc, illetve Mayron George – 22. perc). A végeredmény:

12.    Kaposvár   33     4       2       27     27–80         14

Borítókép: A bajnok Ferencváros labdarúgócsapatának tagjai ünnepelnek a meccs után, középen Lovrencsics Gergő csapatkapitány, miután átvették az aranyérmet és a kupát – FOTÓ: MTI/SZIGETVÁRY ZSOLT