Magyar NB I., 26. forduló: Őrzi előnyét az FTC

A címvédő és listavezető Ferencváros a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójában megőrizte kilencpontos előnyét a tabellán.

A zöld-fehérek vasárnap 1–1-re végeztek a Puskás Akadémia otthonában, és mivel az őket üldöző Székesfehérvári MOL Fehérvár FC szombaton 0–0-s döntetlent játszott a Paks vendégeként, maradt a fővárosiak előnye.

A Kisvárda–Újpest találkozón románoké volt a főszerep: a vendégeknél csereként beállt Andreiaş Calcan az 56. percben kiállítás sorsára jutott, a házigazdák győztes találatát hét percre rá Claudiu Bumba jegyezte.

Eredmények, OTP Bank Liga, 26. forduló: • Kaposvári Rákóczi FC–Zalaegerszegi TE FC 0–6 (gól: Radó András – 6. és 35., Bőle Lukács 2 – 21. és 31., Barczi Dávid – 28., valamint Zoran Lesjak – 52. perc) • Kisvárda Master Good–Újpest FC 1–0 (Claudiu Bumba – 63. perc; kiállítva: Andreiaş  Calcan – 56. perc, Újpest) • Diósgyőri VTK–Mezőkövesd Zsóry FC 1–0 (Iszlai Bence – 83. perc, 11 m; kiállítva: Aljakszandr Ivanavics Karnyickij – 88. perc, Mezőkövesd) • Paksi FC–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 0–0 • Budapesti Honvéd–Debreceni VSC 3–1 (Kamber Djordje – 15., Ugrai Roland – 51., 11 m és Szendrei Norbert – 89. perc, illetve Adeniji – 69. perc; kiállítva: Kamber – 65. perc) • Puskás Akadémia FC–Ferencvárosi Torna Club 1–1 (Lovrencsics Gergő – 31. perc, öngól, illetve Tokmac Nguen – 17. perc; kiállítva: Joel van Nieff – 69. perc). A tabella:

1.      FTC  26     18     6       2       48–21         60

2.      Fehérvár     26     15     6       5       47–23         51

3.      Mezőköv.   26     13     6       7       37–22         45

4.      Diósgyőr    26     12     4       10     36–33         40

5.      Puskás A.   26     10     10     6       40–32         40

6.      Honvéd      26     10     7       9       28–33         37

7.      Kisvárda    26     10     4       12     36–36         34

8.      ZTE  26     8       7       11     40–37         31