Magyar NB I., 25. forduló: Aki nem lép egyszerre…

…pontot veszít a versenyben – írhatnánk át a mondást a magyar OTP Bank Liga legutóbbi, 25. játéknapja után, amelyben a ranglista első öt helyén álló csapat „egyszerre lépett”, és egyaránt begyűjtötte a három pontot.

A legegyszerűbb dolga – legalábbis a papírforma szerint – az éllovas Ferencvárosnak volt, amely a tabellán utolsó Haladást fogadta, a legnehezebb pedig az őt üldöző címvédő MOL Vidi FC-nek, amelynek a dobogóért küzdő csapatok közül egyedüliként volt top 6-os ellenfele.

Az Újpest FC az egykori CFR-es csatár, az elefántcsontparti Lacina Traoré büntetőből elért góljával nyert.

Eredmények: • Puskás Akadémia FC–Budapesti MTK 3–2 (Varga József – 4., Nagy Zsolt – 48. és Tamás Nándor – 91. perc, illetve Jevhen Szerhijovics Szelin – 28. és Torghelle Sándor – 35. perc) • Újpest FC–Kisvárda Master Good 1–0 (Lacina Traoré – 23. perc, 11 m) • Ferencvárosi Torna Club–Szombathelyi Haladás 2–0 (Lovrencsics Gergő – 70. és Sigér Dávid – 78. perc; kiállítva: Király Gábor kapus – 72. perc, Haladás; a 27. percben az FTC játékosa, Varga Roland 11-est hibázott) • Székesfehérvári MOL Vidi FC–Mezőkövesd Zsóry FC 1–0 (Futács Márkó – 36. perc) • Budapesti Honvéd–Paksi FC 3–0 (Holender Filip 2 – 27. és 37., valamint David N’Gog – 54. perc) • Debreceni VSC–Diósgyőri VTK 1–0 (Szécsi Márk – 18. perc). A tabellán:

A rovat cikkei

A Ferencváros nyert Kisvárdán a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójában, ezzel őrzi nyolcpontos előnyét a címvédő Vidi FC-vel szemben a tabella élén.