Magyar NB I., 23. forduló: Mezőkövesdi kisiklás

A címvédő és listavezető Ferencváros 2–0-ra nyert a vendég Debreceni VSC ellen a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 23. fordulójában, így továbbra is hárompontos előnnyel áll a tabella élén. A második helyezett Székesfehérávri MOL Fehérvár FC – amely két mérkőzéssel többet játszott fővárosi riválisánál – a sereghajtó Kaposvári Rákoczit győzte le magabiztosan, a harmadik Mezőkövesd Zsóry FC ugyanakkor meglepetésre kikapott hazai pályán a kiesés ellen küzdő Zalaegerszegi TE-től.

Mindkét, „albérletben” játszó csapat alulmaradt: a Budapesti Honvéd az Új Hidegkuti Nándor Stadionban 4–0-s vereséget szenvedett a Diósgyőri VTK-tól, míg az ideiglenesen Zalaegerszegen szereplő Újpestet a Puskás Akadémia verte 3–2-re. A lila-fehérek első gólját a román idegenlégiós Andreiaş Calcan lőtte a 28. percben. A Kisvárda Master Good román középpályása, Claudiu Bumba is gólt lőtt, ő állította be a 82. percben a Paksi FC ellen 2–0-ra megnyert találkozó végeredményét

Eredmények: • Mezőkövesd Zsóry FC–Zalaegerszegi TE FC 1–2 (gól: Cseri Tamás – 80. perc, 11 m, illetve Nikola Mitrovic – 39. és Bőle Lukács – 46. perc; kiállítva: Matija Katanec – 79. perc, ZTE) • Budapesti Honvéd–Diósgyőri VTK 0–4 (Florent Hasani – 46., Mirko Ivanovszki – 71., Molnár Gábor – 78. és Iszlai Bence – 84. perc, 11 m; kiállítva: Batik Bence – 73. és Mohamed Mezghrani – 83. perc, mindkettő Honvéd) • Kisvárda Master Good FC–Paksi FC 2–0 (Jefferson Gomes de Oliveira „Sassá” – 74. és Claudiu Bumba – 82. perc) • Újpest FC–Puskás Akadémia FC 2–3 (Andreiaş Calcan – 28. és Novothny Soma – 91. perc, illetve David Vanecek – 3., Joszip Knezevics – 43. és Yoëll van Nieff – 87. perc) • Székesfehérvári MOL Fehérvár FC–Kaposvári Rákóczi FC 3–0 (Funsho Bamgboye – 2., Nagy Tamás – 21., öngól és Nikolics Nemanja – 44. perc) • Ferencvárosi Torna Club–Debreceni VSC 2–0 (Kinyik Ákos – 6., öngól és Franck Boli – 39. perc). A tabella:

1.      FTC  21     15     4       2       38–18         49

2.      Fehérvár     23     14     4       5       42–21         46

3.      Mezőköv.   23     12     5       6       33–21         41

4.      Puskás A.   23     10     8       5       38–27         38

5.      Diósgyőr    23     10     3       10     32–31         33

6.      Honvéd      23     9       6       8       24–27         33

7.      Kisvárda    23     8       4       11     30–34         28

8.      Újpest        22     8       4       10     29–34         28