Magyar NB I., 21. forduló: Meglepő eredmények

Meglepő eredmények születtek a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójában, ugyanis a listavezető Ferencvárosi Torna Club kikapott, míg a sereghajtó Mezőkövesd Zsóry FC nyert.

A zöld-fehérek hiába vezettek korán Böde Dániel góljával a Diósgyőr vendégeként annak ideiglenes otthonában, Debrecenben, a hazaiak három perc alatt fordítottak a második félidőben. A Mezőkövesd az Újpest otthonából hozta el úgy a három pontot, hogy kétszer is hátrányban volt.

A Ferencvárosnak ugyanakkor egyelőre megmaradt a hárompontos előnye a második Videotonnal szemben, mivel a fehérváriak vendégjátéka elmaradt Kispesten a pálya használhatatlansága miatt.

Eredmények, OTP Bank Liga, 21. forduló: • Szombathelyi Swietelsky Haladás–Budapesti Vasas 3–0 (gól: Kovács Lóránt – 16., Rácz Barnabás – 47. és Myke Bouard Ramos – 60. perc) • Diósgyőri VTK–Ferencvárosi Torna Club 2–1 (Dusan Brkovics – 56. és Florent Hasani – 59. perc, illetve Böde Dániel – 9. perc) • Balmaz Kamilla Gyógyfürdő–Paksi FC 0–0 • Puskás Akadémia–Debreceni VSC 0–0 • Újpest FC–Mezőkövesd Zsóry FC 2–3 (Novothny Soma – 4., 11 m és Nagy Dániel – 56. perc, illetve Frano Mlinar – 41., valamint Koszta Márk 2 – 70. és 78. perc, a második 11 m). A Budapesti Honvéd–Székesfehérvári Videoton FC mérkőzést elhalasztották, a játékvezetők meccsre alkalmatlannak tartották a pálya talaját. A tabellán:

1.       FTC  21      13      5        3        44–21         44

2.       Videoton     20      12      5        3        43–23         41

3.       Debrecen     21      9        5        7        34–25         32

4.       Újpest         21      7        8        6        29–28         29

5.       Diósgyőr     21      8        4        9        35–33         28

6.       Honvéd       20      8        4        8        33–35         28

7.       Paks  21      7        7        7        29–31         28

8.       Puskás A.   21      6        7        8        26–31         25