Magyar NB I., 20. forduló: Döntetlen a 225. rangadón

Az éllovas Ferencvárosi Torna Club előnye kilenc pontra nőtt azt követően, hogy az OTP Bank Liga 20. fordulójában a címvédő Székesfehérvári MOL Vidi FC sorozatban másodszor is kikapott hazai pályán – ezúttal a Diósgyőr tudott nyerni a MOL Aréna Sóstóban.

A zöld-fehérek akár még nagyobb különbséggel is vezethetnék a tabellát, hiszen az Újpest elleni rangadón Simon Krisztián a 93. percben mentett pontot a lila-fehéreknek. Ez volt a 225. Fradi–Újpest mérkőzés.

A sereghajtó Haladás ezúttal sem tudott nyerni, ráadásul a kiesés ellen folytatott harcban legnagyobb ellenfelei, a Diósgyőr és a Kisvárda is begyűjtötte a három pontot.

Eredmények: • Székesfehérvári MOL Vidi FC–Diósgyőri VTK 1–2 (gól: Marko Scsepovics – 3. perc, illetve Branko Mihajlovics – 28. és Dejan Karan – 33. perc; a 47. percben a MOL Vidi játékosa, Huszti Szabolcs 11-est hibázott) • Paksi FC–Szombathelyi Haladás 1–1 (Simon András – 30. perc, illetve Funsho Bamgboye – 81. perc) • Kisvárda Master Good–Debreceni VSC 3–0 (Sztavrosz Cukalasz – 42., Pavlo Olehovics Lukjancsuk – 45. és Horváth Zoltán – 56. perc) • Mezőkövesd Zsóry FC–Budapesti MTK 2–3 (Sztefan Drazsics – 28. és Vajda Sándor – 47. perc, illetve Katona Máté – 32., Kanta József – 65. és Vass Patrik – 78. perc) • Budapesti Honvéd–Puskás Akadémia FC 2–1 (Filip Holender 2 – 9. és 17. perc, illetve Radó András – 73. perc; kiállítva: Liridon Latifi – 81. és Jonathan Heris – 94. perc, mindkettő Puskás Akadémia) • Újpest FC–Ferencvárosi Torna Club 1–1 (Simon Krisztián – 93. perc, illetve Varga Roland – 11. perc). A tabellán:

11.    Diósgyőr    20     5       6       9       21–31         21

12.    Haladás      20     2       4       14     14–37         10Borítókép: Varga Roland (jobbra, elől) a vezető gólnak örül – FOTÓ: MTI/KOSZTICSÁK SZILÁRD