Magyar NB I., 15. forduló: Nőtt a Fradi előnye

Növelte előnyét az éllovas Ferencváros a labdarúgó OTP Bank Ligában: a fővárosi együttes 2–0-ra legyőzte a Kisvárdát a 15. fordulóban, míg a második helyezett Honvéd 1–1-es döntetlent játszott a Mezőkövesddel.

A mezőny hátsó részében álló csapatok közül a Puskás Akadémia a Haladás, a Diósgyőr pedig az MTK ellen szerzett otthon három pontot, míg a paksiak újpesti vendégjátéka döntetlennel zárult.

A labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának eredményei: • Budapesti Honvéd–Mezőkövesd Zsóry FC 1–1 (gól: Holender Filip – 64. perc, illetve Stefan Drazics – 76. perc) • Újpest FC–Paksi FC 1–1 (Giorgi Beridze – 62. perc, illetve Bartha László – 84. perc) • Ferencvárosi TC–Kisvárda Master Good 2–0 (Abraham Frimpong – 21. és Miha Blazics – 33. perc) • Puskás Akadémia FC–Szombathelyi Haladás 2–0 (Kiss Tamás – 12. és Josip Knezevics – 17. perc) • Diósgyőri VTK–Budapesti MTK 3–2 (Balogh Béla – 13., öngól, Florent Hasani – 44. és Vernes Richárd – 73. perc, illetve Farkas II. Balázs – 81. és Torghelle Sándor – 95. perc, 11 m). Lapzárta után ért véget a Debreceni VSC–Székesfehérvári MOL Vidi FC találkozó. A tabellán:

1.      FTC           15     10     3       2       29–11         33

2.      Honvéd      15     8       4       3       19–9 28

3.      MOL Vidi   14     7       4       3       25–13         25

4.      MTK          15     7       3       5       23–23         24

5.      Mezőköv.   15     6       5       4       23–18         23

6.      Újpest        15     6       5       4       17–12         23

7.      Debrecen    14     5       6       3       20–18         21

8.      Paks           15     5       6       4       20–19         21