Magyar NB I., 12. forduló: Őrzi előnyét az FTC

A listavezető Ferencváros 4–1-re nyert a DVTK vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójában szombaton, így őrzi előnyét üldözőivel szemben.

A tabella éllovasához hasonlóan a második és harmadik helyen álló csapat is győzni tudott: a Budapesti Honvéd a Szombathelyi Haladás vendégeként nyert 1–0-ra, míg az Budapesti MTK házigazdaként kerekedett az Újpest FC fölé szintén 1–0-ra.

A Debrecen és a Paks egyaránt 2-1-es sikerrel tartotta otthon a három bajnoki pontot a Puskás Akadémia, illetve a Mezőkövesd Zsóry ellen.

Eredmények: • Budapest MTK–Újpest FC 1–0 (gól: Bognár István – 17. perc, 11 m) • Diósgyőri VTK–Ferencvárosi TC 1–4 (Branko Mihajlovics – 71. perc, 11 m, illetve Böde Dániel 3 – 26., 37. és 47., valamint Sztefan Szpirovszki – 39. perc) • Szombathelyi Haladás–Budapesti Honvéd FC 0–1 (Danilo Cirino de Oliveira – 91. perc; kiállítva: Predrag Bosnjak – 83. perc; a 76. percben a Haladás játékosa, Karol Mészáros 11-est hibázott) • Debreceni VSC–Puskás Akadémia 2–1 (Könyves Norbert – 32. és Albion Avdijaj – 71. perc, illetve Kiss Tamás – 51. perc) • Paksi FC–Mezőkövesd Zsóry 2–1 (Hahn János – 42. és Gévay Zsolt – 70. perc, illetve Molnár Gábor – 91. perc). Lapzárta után ért véget a Kisvárda Master Good FC–Székesfehérvári MOL Vidi FC találkozó. A tabellán:

1.      FTC           12     8       3       1       25–10         27

2.      Honvéd      12     7       2       3       15–8 23

3.      MTK          12     6       3       3       18–16         21

4.      Debrecen    12     5       5       2       18–15         20

5.      Paks           12     5       4       3       19–14         19

6.      MOL Vidi   10     5       3       2       18–10         18

7.      Mezőköv.   12     5       3       4       19–15         18

8.      Újpest        11     4       4       3       10–9 16