Magyar NB I., 10. forduló: Közelít a Fradi

A labdarúgó OTP Bank Liga szombati tizedik fordulója után a Ferencvárosi TC győzött, s közelebb került a listavezető Székesfehérvári Videoton FC-hez, utóbbi ugyanis csak döntetlen ért el a címvédő Budapesti Honvéd ellenében.

A fradista Varga Roland ismét betalált, s immár 11 találatnál tart a góllövőlista élén.

A 22. percben Vad II. István játékvezető félbeszakította a Budapesti Vasas FC–Szombathelyi Swietelsky-Haladás mérkőzést, mert meghibásodott a Szusza Ferenc Stadion világítása. Előbb néhány reflektor aludt ki, majd az egész stadion sötétbe borult. A csapatokat néhány perc várakozás után az öltözőbe rendelte a játékvezető. A meccsen addig nem született gól. A meghibásodott biztosíték okozta technikai problémát nem sikerült kiküszöbölni, így egy óra várakozás után úgy döntött Vad II., hogy nem folytatják a találkozót, amelyet egy későbbi időpontban rendeznek meg.

Eredmények: • Paksi FC–Balmaz Kamilla Gyógyfürdő (Balmazújváros) 1–0 (Kulcsár Dávid – 36. perc) • Debreceni VSC–Puskás Akadémia 3–0 (Varga Kevin – 45., Könyves Norbert – 82., Tőzsér Dániel – 86. perc) • Ferencvárosi TC–Diósgyőri VTK 2–0 (Varga Roland – 62. és Stefan Spirovski – 71. perc) • Mezőkövesd Zsóry FC–Újpest FC 2-4 (Cseri Tamás – 28. és Fótyik Dominik – 84. perc, illetve Tischler Patrik – 60., továbbá Novothny Soma 3 – 62., 79. és 86. perc, az utolsó 11 m; az újpesti Nagy Dániel a 81. percben 11-est hibázott) • Székesfehérvári Videoton FC–Budapest Honvéd 1–1 (Anel Hadzics – 3. perc, illetve Filip Holender – 40. perc). A tabellán:

1.      Videoton    10     6       3       1       21–11         21

2.      FTC  10     5       4       1       22–10         19

3.      Debrecen    10     5       2       3       16–8 17

4.      Honvéd      10     4       4       2       17–15         16

5.      Puskás A.   10     4       2       4       15–16         14

6.      Vasas         9       4       1       4       13–15         13

7.      Újpest        10     3       4       3       15–15         13

8.      Paks  10     3       4       3       17–18         13