Magyar–görög: Nézők nélkül a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott zárt kapuk mögött és győzelmi kényszerben játssza első hazai mérkőzését kedden a görögök ellen a Nemzetek Ligájában.

Az oda-visszavágós alapú sorozatot a világranglistán 42. görögök kezdték jobban: 1–0-ra nyertek Észtországban, míg Marco Rossi szövetségi kapitány együttese – amely 51. a rangsorban – ugyancsak 1–0-s vereséget szenvedett Tamperében a finnek vendégeként. A jobb formát kétségkívül a vendégek tudhatják magukénak: legutóbbi kilenc idegenbeli mérkőzésükből hatot megnyertek két döntetlen és egy vereség mellett, míg a magyar válogatott ezt megelőző 15 találkozóján csak háromszor győzött, s egy döntetlen mellett 11 vereséget szenvedett, a gólkülönbsége 12–26 ezeken a meccseken. Saját közönsége előtt legutóbbi három összecsapását elvesztette a nemzeti együttes, amennyiben kedden is vereséget szenved, az története leghosszabb negatív sorozata lesz hazai pályán.

A budapesti Groupama Arénában 21.45 órakor kezdődő összecsapást (élőben közvetíti az m4sport tévéadó) – amelynek játékvezetője a fehérorosz Alekszej Kulbakov lesz – annak a büntetésnek a nyomán rendezik nézők nélkül, amelyet az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) még a románok elleni, 2015-ös Európa-bajnoki selejtezőn történtek miatt szabott ki.

A Nemzetek Ligájában négy Európa-bajnoki helyet is meg lehet szerezni. Alapesetben minden osztályban a csoportgyőztesek 2020 márciusában megmérkőznek az indulási jogért, valójában viszont azok a csapatok szerepelnek majd a rájátszásokban, amelyek az adott osztályban a legelőkelőbb helyen zártak, de a 2019 őszén záruló hagyományos Eb-selejtezők során lemaradtak a részvételt garantáló első és második helyekről.

Kétgólos győzelemmel tért vissza az „igazi” dán válogatott

A dán labdarúgó-válogatott 2–0-ra legyőzte a walesi együttest vasárnap a Nemzetek Ligájában.

A dánok a futballisták egyéni szponzori megállapodásairól folyó vita miatt szerdán másod-, harmad- és negyedosztályú játékosokkal, valamint teremlabdarúgókkal álltak ki a Szlovákia elleni, nagyszombati barátságos mérkőzésre, de remek helytállásuknak köszönhetően csak 3–0-ra kaptak ki. Ezúttal – egy csütörtöki, ideiglenes megállapodásnak köszönhetően – már legjobbjaikkal álltak ki a skandinávok.

A világbajnoki címvédő francia válogatott második mérkőzésén megszerezte első győzelmét a Nemzetek Ligájában, miután vasárnap 2–1-re legyőzte Hollandiát.

A franciák a kapusposztot kivéve a világbajnokság döntőjében látott kezdőcsapattal futottak ki a pályára, Kylian Mbappé 14. percben szerzett góljára Ryan Babel még válaszolt a 67. percben, de 10 perccel később Olivier Giroud egy pazar mozdulattal megszerezte a megérdemelt hazai győzelmet jelentő második találatot.

A Chelsea csatárát a nyári tornán sokat kritizálták, amiért nem szerzett gólt, pedig anélkül is rendkívül hasznos és igen fontos eleme volt a francia aranyéremnek. Ezúttal győztes gól fűződik a nevéhez, így talán kritikusait is elhallgattatta, miután 32. góljával megelőzte Zinedine Zidane-t a válogatott örökrangsorban, már csak Trezeguet, Platini és Henry áll előtte.

A hollandok néhány napja Perut győzték le 2–1-re felkészülési mérkőzésén, amely a válogatottsági rekorder Wesley Sneijder búcsúja volt az Oranjétól. A mostani volt Ronald Koeman csapatának első mérkőzése a Nemzetek Ligája A1 csoportjában.

A franciák csütörtökön 0–0-s döntetlent játszottak Münchenben a német válogatott ellen, így négy ponttal vezetik a háromfős csoportot.

A németek vasárnap találkoztak felkészülési mérkőzésen Peru legjobbjaival, és a hollandokhoz hasonlóan hátrányból felállva nyertek 2–1-re, Julian Brandt és Nico Schulz válaszolt Luis Advincula vezető góljára.

A válogatottak a sorozat minden osztályában négy csoportban játszanak oda-visszavágós alapon. Az eredmények alapján a B-, a C- és a D-osztály csoportgyőztesei feljutnak, az A-, a B- és a C-osztály csoportutolsói pedig kiesnek. Az A-osztály négy csoportgyőztese jövő júniusban négyes döntőn vesz részt.

Eredmények:

A-osztály:

1. csoport: • Franciaország–Hollandia 2–1 (gól: Kylian Mbappé – 14. és Olivier Giroud – 75. perc, illetve Ryan Babel – 67. perc). A csoport állása: 1. Franciaország 4 pont/2 mérkőzés, 2. Németország 1/1, 3. Hollandia 0/1.B-osztály:1. csoport: • Ukrajna–Szlovákia 1–0 (Andrij Jarmolenko – 80. perc, 11 m). Az állás: 1. Ukrajna 6 pont/2 mérkőzés, 2. Csehország 0/1 (1–2), 3. Szlovákia 0/1 (0–1).4. csoport: • Dánia–Wales 2–0 (Christian Eriksen 2 – 32. és 63. perc, a második 11 m). Az állás: 1. Dánia 3 pont/1 mérkőzés (2–0), 2. Wales 3/2 (4–3), 3. Írország 0/1.C-osztály:3. csoport: • Ciprus–Szlovénia 2–1 (Pierosz Szotiriu – 69. és Petar Sztojanovics – 89. perc, öngól, illetve Robert Berics – 54. perc) • Bulgária–Norvégia 1–0 (Radoszlav Vasziljev – 59. perc; kiállítva: Havard Nordtveit – 88. perc, Norvégia). Az állás: 1. Bulgária 6 pont, 2. Norvégia 3 (2–1), 3. Ciprus 3 (2–3), 4. Szlovénia 0.

D-osztály:1. csoport: • Grúzia–Lettország 1–0 (Tornike Okriasvili – 77. perc, 11 m). Az állás: 1. Grúzia 6 pont/2 mérkőzés, 2. Andorra 1/1 (0–0), 3. Lettország 1/2 (0–1), 4. Kazahsztán 0/1.4. csoport: • Liechtenstein–Gibraltár 2–0 (Dennis Salanovic – 32. és Sandro Wieser – 72. perc) • Macedónia–Örményország 2–0 (Egzijan Alioszki – 13., 11 m és Goran Pandev – 59. perc). Az állás: 1. Macedónia 6 pont, 2. Örményország 3 (2–3), 3. Liechtenstein 3 (3–2), 4. Gibraltár 0.