Magyar és román résztvevők füvespályán

A heti tornákon résztvevő magyar és román teniszezők szereplését foglaljuk össze cikkünkben.

Birminghamben történt

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó negyeddöntőbe jutott a 936 ezer dollár összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztorna párosversenyében.

A magyar, francia egység a nyolcaddöntőben két szoros játszmában győzte le az Ashleigh Barty, CoCo Vandeweghe ausztrál, amerikai kettőst.

Babosék a Vania King, Katarina Srebotnik (amerikai, szlovén) kettőssel mérkőztek az elődöntőbe jutásért. Ezt az akadályt is sikerrel vették, a csütörtöki összecsapás egy órát és 13 percet tartott, az első favorit két szettben nyert.

A magyar, francia duó az első szettben 5:4-es vezetésüket követően a mérkőzés első brékjével jutottak játszmaelőnyhöz. A második szettben az amerikai, szlovén páros az első szervajátékát elveszítette, de 0:3-ról egyenlíteni tudott. Kiegyenlített folytatást követően Babosék – hasonlóan az első szetthez – brékkel zárták le a játszmát, amely egyben a győzelmüket is jelentette.

Az elődöntőben a Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova (cseh, 4.)–Katie Boulter, Heather Watson (brit) párharc győztese vár Babosékra.

Párosban még Raluca-Ioana Olaru is indult, a japán Suko Aojama oldalán az első fordulóban az Elise Mertens, Demi Schuurs (belga, holland) kettős ellen lép pályára, de 75 perces meccsen, döntő rövidítésben vereséget szenvedett.

Eredmények, páros, nyolcaddöntő: Babos, Mladenovic (magyar, francia, 1.)–Barty, Vandeweghe (ausztrál, amerikai) 7:6 (4), 6:3; Mertens, Demi Schuurs (belga, holland)–Suko Aojama, Olaru (japán, román) 6:3, 2:6, 10–7. Negyeddöntő: Babos, Mladenovic–King, Srebotnik (amerikai, szlovén) 6:4, 7:5.

A torna egyes selejtezőjében Stollár Fanny és Alexandru Cadanţu is elindult, de mindkettőnek már az első forduló a végállomást jelentette: Stollár 6:2, 7:6 (10) arányban kikapott az amerikai Kristie Ahntól, Cadanţu pedig 6:2, 7:6 (1) arányú vereséget szenvedett a negyedik favorit cseh Krystina Plískovától.

Egyesben viszont gyorsan véget ért Babos Tímea szereplése, már az első fordulóban búcsúzott: a magyar lány három játszmában kikapott Mihaela Buzărnescutól

A torna honlapjának beszámolója szerint a világranglista harmincadik helyén álló román játékos az első szettben jobban szervált, ennek köszönhetően viszonylag simán került előnybe. A második felvonásban Babos (36. a világranglistán) volt némileg pontosabb adogatásban, így egyenlíteni tudott. A harmadik játszmában már nem volt azonos súlycsoportban a két teniszező, ezért az 1 óra 38 perces meccs végén Buzărnescu örülhetett a nyolcaddöntőbe jutásnak.

A 30 esztendős Buzărnescu hat ászt ütött és feleannyi duplahibát vétett, öt évvel fiatalabb ellenfele négyszer adogatott védhetetlenül, de a kettős hibáinak száma jóval több volt (6). A bukaresti teniszező egyszer veszítette el a szerváját, de ötször brékelte Babost.

A második fordulóban a román teniszezőre a 27 éves horvát Petra Martics (45.) várt, aki meglepetésre simán legyőzte a nyolcadik kiemelt amerikai CoCo Vandeweghét (6:3, 6:2). A két játékos fordulatos csatát vívott, Buzărnescu szetthátrányból állt talpra, 102 perc után emelhette magasba a kezét. Ezen a mérkőzésen a román lány ászból is, kettős hibából is 2–2-t jegyzett, Martics viszont hiába ütött hétszer is ászt. Ezzel az egymás elleni párharcuk 1–1-re áll, a horvát lány tavaly a wimbledoni selejtezőben győzte le Buzărnescut.

A román teniszező eddigi jutalma 24 880 dollár és kereken 100 világranglistapont, a negyeddöntőben azonban már sokkal nehezebb feladata lesz, mivel a szabadkártyás, második kiemelt ukrán Jelina Szvitloinával mérkőzik. Igaz, eddigi egyetlen meccsüket Buzărnescu nyerte a Roland Garros-i torna harmadik fordulójában (6:3, 7:5).

Eredmény, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Buzărnescu–Babos 6:3, 4:6, 6:0. 2. forduló, nyolcaddöntő: Buzărnescu–Martics (horvát) 4:6, 6:3, 6:2.

Cârstea Mallorcában

A 226 750 dollár összdíjazású spanyolországi tornán két fronton is harcolt Sorana Cârstea, egyesben már az első fordulóban búcsúzott, párosban egy körrel tovább jutott.

Cârstea és párostársa, a német Andrea Petkovic az első akadályt sikerrel vette, kereken egy óra alatt 6:1, 6:4 arányban nyert a Darija Jurak, Cornelia Lister (horvát, svéd) kettős ellen.

A negyeddöntőben azonban két 6:4-es játszmában kikaptak a Xenia Knoll, Anna Smith (svájci, brit) kettőstől, a találkozó mindössze 65 percet tartott. Cârsteáék 1468 eurós csekkel és 60 világranglistaponttal vigasztalódhattak.

A 28 éves román lány (50.) egyesben 96 perc játék után 2:6, 6:3, 6:2 arányban kikapott a selejtezőkből főtáblára jutott Johanna Larssontól (62.), az egy esztendővel idősebb svéd teniszező ötödik találkozójukon először győzte le (az első összecsapásukat még juniorként vívták egymással). Cârstea a részvételért 1694 eurós csekket és egyetlen WTA-pontot kapott.

Fucsovics combsérülés miatt feladta mérkőzését

Fucsovics Márton a döntő játszma elején combsérülés miatt feladta a hatodik helyen kiemelt Philipp Kohlschreiber elleni nyitófordulós mérkőzését a 2,1 millió euró összdíjazású hallei füves pályás férfi tenisztornán.

A világranglistán 45. magyar játékos a nyitó felvonásban 4:3-nál elvette a rangsorban 24. riválisa adogatását, de nem tudta kiszerválni a játszmát, a hazai közönség előtt szereplő Kohlschreiber három játszmalabdát hárított, mielőtt brékelt volna. Fuvocsics azonban nem tört meg, a következő játékban a negyedik és az ötödik szettlabdáját is kiharcolta, s utóbbit egy nagy tenyeressel ki is használta, ezzel 49 perc alatt játszmaelőnybe került.

A második szettben gyorsan vezetést szerzett a német játékos, és a folytatásban sem hibázott, majd újabb 48 perc elteltével egyenlített.

A mindent eldöntő harmadik szett elején Fucsovics 1:1-es állásnál ápolást kért, láthatóan a bal combját fájlalta, s a gémet ugyan még befejezte, tovább már nem tudta folytatni a küzdelmet.

Eredmény, egyes 1. forduló (a 16 közé jutásért): Kohlschreiber (német, 6.)–Fucsovics 4:6, 6:3, 2:1-nél Fucsovics feladta.