Magyar és román érmek a kolozsvári torna Európa-bajnokságon (FRISSÍTVE)

Szombaton a szerenkénti döntők első felét bonyolították le a kolozsvári új sportcsarnokban rendezett torna Európa-bajnokságon, Magyarország két, Románia egy érmet szerzett, igaz utóbbi a legfényesebb medál.

A férfiak talajversenyében a veterán Marian Drăgulescu hazai közönség előtt ért a csúcsra, a 37 esztendős tornász 14,500 pontot érő gyakorlatát a többi hét versenytárs nem tudta lekörözni.

Kovács Zsófia női összetettben elért ezüstérme után kellemes meglepetésként Dévai Boglárka bronzérmet nyert ugrásban.A szombathelyi Haladás VSE 17 éves versenyzője 14,316 pontot kapott. A döntőt a francia Coline Devillard nyerte 14,466 ponttal, ezüstérmes a brit Ellie Downie lett 14,350 ponttal.Downie-t harmadikként szólították, és két gyakorlatának bemutatása után átvette a vezetést. Őt követte Dévai, aki egészen az utolsóként szólított Devillard produkciójáig a második volt, majd egy helyet hátracsúszott.Ezen a szeren magyar tornásznő legutóbb 1998-ban állt dobogón kontinensviadalon.A döntő másik magyar résztvevője, Kovács Zsófia hatodikként zárt 14,199 ponttal.Dévai pénteken egyéni összetettben 24. lett.

Berki Krisztián lólengésben várt aranyérme viszont megfakult: túllépte az időhatárt a gyakorlatával, a levonás pedig az elsőségbe került.

A hatszoros Európa-bajnok Berki a selejtező után a döntőben is a 6,2-es kiindulópontszámú gyakorlatát mutatta be. Mivel a produkciója ezúttal is remek volt, a zsűritől 15,200 pontot kapott, amivel aranyérmet nyert volna, de mivel háromtizedes büntetéssel – úgynevezett semleges levonással – sújtották, az így kialakult 14,900 pont pedig csak az ezüsthöz volt elég. A 2012-es londoni olimpia bajnokát azért büntették meg, mert nem kezdte el harminc másodpercen belül a gyakorlatát. Mivel csupán két-három másodperccel lépte túl az előírt időhatárt, Sóvágó Lajos szövetségi kapitány szóbeli óvással élt, amit elutasítottak, de a magyar küldöttség írásban is fellebbez a döntéssel szemben. Valószínűsíthető, hogy az indítóóra és a gyakorlat idejét mérő óra nem volt szinkronban.

promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

Sport
Denisa Golgotă, az orosz Angelina Melnyikova és a belga Nina Derwael is két éremmel zárta a szerenkénti döntőket a Glasgow-ban rendezett női torna Európa-bajnokság utolsó, vasárnapi versenynapján.