Linzben és Sanghajban történt

A heti tenisztornákon szereplő román női és férfi versenyzők kiválóan állják a sarat.

Menetelnek a román lányok Ausztriában

Mihaela Buzărnescu után Sorana Cârstea (37. a világranglistán, a képen) is a legjobb nyolc közé jutott az osztrák keménypályás tornán, amelynek összdíjazása 226 750 dollár, a târgoviştei teniszező két szoros játszmában múlta felül az orosz Natalja Vihliancevát (69.).

A találkozó 7:6 (14), 6:4-es eredménnyel végződött, és két óra 11 percet tartott. A 27 esztendős román lány 9 ászt ütött, hét évvel fiatalabb ellenfelének viszont csak egyszer volt fogadhatatlan adogatása, mindketten két kettős hibát vétettek.

Az első szett maratoni rövidítésében Cârstea öt játszmalabdát mentett meg (de neki is volt ugyanennyi elszalasztott szettlabdája), végül 16–14-re gyűrte le az oroszt – ez a játékrész összességében 80 (!) percet tartott.

A második játszmában már 4:1-re is vezetett a román lány, Vihlianceva 4:3-ra felzárkózott, végül Sorana ismét brékelt, s megnyerte a szettet és a meccset.

Cârstea – akinek ez volt sportkarrierjének 400. győzelme – eddigi jutalma 4758 euró és 60 világranglistapont, következő ellenfele már sokkal keményebb dió: lapzárta után az első kiemelt szlovák Magdalena Rybariková (28.) ellen lépett pályára. Eddigi egyetlen összecsapásukat a román lány nyerte, de még 2008-ban.

A selejtezőkből főtáblára került Mihaela Buzărnescu (105.) viszont még előrébb jár, pénteken az elődöntőbe jutott miután még nagyobb küzdelemben legyőzte a nagy visszatérő, 20 éves svájci Belinda Bencicset (jelenleg 228., de a tavaly súlyosan megsérült játékos, májusban a bal csuklóján megműtött teniszező 2016-ban volt már 7. is a világrangsorban). A két és fél órát tartó találkozón a 29 esztendős teniszező 6:4, 5:7, 7:6 (4) arányban diadalmaskodott, ez az eredmény eddigi karriercsúcsa.

A második és harmadik játszmában a román teniszező már 5:2-re is vezetett, szabadkártyás svájci ellenfele mindkét esetben talpra állt – először meg is nyerte, másodjára rövidítésre mentette a szettet. Buzărnescu a második játszmában három, a harmadikban két meccslabdát is elpazarolt.

A jövő héttől top 100-as Buzărnescu eddigi jutalma 9113 euró és 128 WTA-pont. Mihaela a grúz Okszána Kalasnikova oldalán párosban is elődöntős.

A román lány következő ellenfele a Tatjana Maria (német, 7.)–Barbora Strycova (cseh, 2.) párharc győztese lesz.

Tecăuék sziporkáznak Kínában

A Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) páros – amely ezen a héten biztosította be a londoni Bajnokok Tornáján való szereplését – elődöntőben jutott Sanghajban (5 924 890 dollár összdíjazás, keménypálya), miután harmadik favorithoz méltóan 7:6 (6), 6:4 arányban legyőzték a hetedik kiemelt Oliver Marach, Mate Pavics (osztrák, horvát) kettőst. A találkozó egy órát és 22 percet tartott. Tecăuék eddigi jutalma 86 460 dollár és 360 ATP-pont.

Az utolsó előtti felvonásban a román, holland kettős a második kiemelt Lukasz Kubot, Marcelo Melo (lengyel, brazil) duóval játszik.