Legjobb négy között az Universitatea kosárcsapata

A női kosárlabda Nemzeti Liga rájátszásában három negyeddöntő eldőlt a második mérkőzés után, közte az Aradi Vasile Goldiş Egyetem BC ICIM–Kolozsvári Universitatea Sportklub párharc, amelyben a bosnyák Dragan Petricsevics edzette gárda idegenben is nyerni tudott.

Az első mérkőzésen 68:56 arányban győztes kolozsvári lányok a visszavágón még magabiztosabban nyertek – végül „csak” 14 pontos különbséggel győztek, miután az utolsó negyedben kicsit kiengedtek.

Végeredmény: • Aradi Vasile Goldiş Egyetem BC ICIM–Kolozsvári Universitatea Sportklub 59:73 (20:20, 10:17, 8:24, 21:12) – párharcot kettős győzelemmel az Universitatea SK nyerte.

A kolozsvári pontszerzők: Brittany Janelle Denson 18 pont, Naketia Marie Swanier és Taneisha Harrison 13–13, Dajana Butulija 12, Andra Mandache 8, Gabriela Irimia 7 és Natasha Nicole Dixon 2; játszott még Marina Sfârlea, Bianca Voica és Teodora Neagu. A házigazdák legjobbja a 18 pontig jutó Morgan Stroman volt.

A kolozsváriak ellenfelére viszont csak vasárnap este derül fény, amikor az 1–1-re álló Târgoviştei MSC–Szatmárnémeti MSC párharc is eldől.

Az Universitatea SK utoljára a 2003–2004-es idényben jutott a legjobb négy közé, akkor a Jerebie-Páll Magdolna edzette kolozsvári csapat bronzérmet szerzett (míg az előző esztendőben második lett, 3–2-re veszítette el a Târgoviştei MSC elleni döntőt).

További negyeddöntős eredmények: • Alexandriai CSBT–Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 75:85 – a párharcot a Sepsi SIC nyerte kettős győzelemmel • Galaci Phoenix–Brassói Olimpia 75:96 – a párharcot az Olimpia nyerte kettős győzelemmel • Szatmárnémeti MSC–Târgoviştei MSC 53:57 – a párharc 1–1-re áll.

A 9–10. helyért: • Jászvásári/Iaşi-i Politehnika Naţional–Marosvásárhelyi Sirius KK 67:78 – a párharcot Marosvásárhely nyerte kettős győzelemmel.

Az első elődöntőben Sepsi SIC–Olimpia párharcot rendeznek, a továbbjutó kiléte szintén két győzelem után dől el.