Labdarúgó III. liga, 5. forduló: elolvadt a désaknai só

Nem folytatták sikersorozatukat a Désaknai Bányász 1947 labdarúgói a romániai harmadosztály hétvégi ötödik fordulójában. Két győzelem után a csapat szurkolói vártak egy harmadikat is, annál is inkább mivel kedvenceik otthon játszottak a Félixfürdői Lótusz ellen.

A nemeszsuki pályán rendezett mérkőzésen sehogy sem ment a játék Tibi Bălan edző tanítványainak, habár a bányászok tudhatták, hogy jó képességű együttessel állnak szembe, mivel a bihariak a táblázat harmadik helyét foglalják el és az előző évadban is az élbolyban végeztek. A hétvégi menetben is bebizonyították játékerejüket és megérdemelten vitték el a három pontot. A találkozó egyetlen gólja a 69. percben született, amikor a Nagyvárad melletti alakulat legtapasztaltabb focistája, a 31 esztendős Alexandru Sorian középpályás mintegy húsz méterről lőtt kapura, egy hazai védőn irányt változtatott a labda, és Patric Toderean hálóőr tehetetlen volt. Addig a hazaiaknak is volt két lehetőségük találatra, de a kitűnő gólhelyzeteket Sergiu Negruţ és Raul Vitan elpuskázta. A vendégek gólja után a Lótusznak még volt két alkalma növelni előnyét, de Florin Pop és Sebastian Cucu csatárok nem voltak elég figyelmesek a tizenhatoson belül. Egy szó mint száz, a nagyobb becsvággyal szereplő félixfürdőiek megérdemelték a győzelmet, és komoly ellenfélnek számítanak minden csoporttársnak. Még megemlítjük, hogy a szatmárnémeti Marius Oneţ játékvezető piros lappal büntette Tiberiu Bălan edzőt. Máskülönben, sok szóváltás tarkította az aránylag jó színvonalú összecsapást, különösen a désaknaiak jeleskedtek ebből a szempontból.

A Désaknai Bányász 1947 összeállítása: Patric Toderean – Mihai Maxim, Ionuţ Rus, Emanuel Negru, Darius Mureşan – David Ciurcui, Sergiu Negruţ, Loren Niţă, George Gliga – Raul Vitan, Florin Dan; cserejátékosok: Paul Nistor, Denis Hordouan és Răzvan Iaru.

A kolozsvári együttesek sem jártak szerencsével a hétvégi fordulóban, mindhárman vesztesen hagyták el a pályát.

Eredmények:

9. csoport: • Szászrégeni Lendület MSC–Kolozsvári Jövő Futballakadémia 1–0 (gól: Harkó Károly – 52. perc) • Kudzsiri Kohász–Marosújvári SK 4–3 (Mihai Udrea – 3., Tudor Șaucă – 40., Paul Păcurar – 50., 11 m és Mario Boldea – 81. perc, illetve Daniel Ghiță – 12., George Goronea – 21. és Alexandru Giurgiu – 38. perc) • Nyárádtői Egyesülés–Marosvásárhelyi MSE SK 0–1 (Bebeto Lupuleț – 61. perc) • Kolozsvári Egészség–Gyulafehérvári ESK 1–3 (Alex Oltean – 71. perc, 11 m, illetve Denis Cunțan – 25., Alexandru Bodea – 29. és Bogdan Bucurică – 38. perc, 11 m) • Gyulafehérvári MSC–Vajdahunyadi Corvin SK 0–3 (Marius Coman – 20., Marius Lupu – 65. és Andrei Roșu – 93. perc). Az élmezőny és a kolozsváriak: 1. Corvin 15 pont, 2. Nyárádtő 9 (12–8), 3. Szászrégen 9 (9–8), 4. Kudzsir 8 (8–7), …,    7. KV. EGÉSZSÉG 6, …, 10. KV. JÖVŐ FUTBALLAKADÉMIA 1.

10. csoport: • Beszterce-Naszódi Glória–Szatmárnémeti MSC 1–0 (gól: Carl Davordzie – 2. perc) • Nagykárolyi Viktória MSC–Máramarosszigeti MSC 2–1 (Nelson – 55. és Luca Tincău – 82. perc, 11 m, illetve Gheorghe Gondiu – 17. perc) • Désaknai Bányász 1947–Lótuszfürdői SK 0–1 (Alexandru Sorian – 69. perc) • Szilágysomlyói Sport–Zilahi MSC 0–2 (Sergiu Pop – 30. és Raul Stanciu – 52. perc) • Kolozsvári CFR 2–Nagyváradi Bihar FC 2–3 (Jose Gomes – 30. és Davide Popșa – 90. perc, illetve Claudiu Petruș – 31., Andrei Gheorghiță – 75. és Alex Popa – 93. perc). Az élmezőny és a Kolozs megyeiek: 1. Szatmárnémet 12 pont (10–3), 2. Bihar FC 12 (11–8), 3. Lótusz 12 (9–6), 4. Beszterce 9, …, 6. DÉSAKNA  6, 7. KV. CFR 2 5.