Labdarúgó I. liga: Zárult a 17. forduló

A román labdarúgó élvonal 17. fordulójának hétfő esti mérkőzésén Ovidiuban több mint egy félidőt kettős emberelőnyben játszva a Gheorghe Hagi edzette Konstancai Viitorul kiütéses győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK felett.

Eredmény: • Konstancai Viitorul–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 4–1 (gól: Virgil Ghiţă – 4., Louis Munteanu – 52., Vítor Borba Ferreira Júnio „Rivaldinho” – 79. és Cosmin Matei – 86. perc, 11 m, illetve Cătălin Căbuz kapus – 27. perc, öngól; kiállítva: Răzvan Tincu – 33. és Rachid Bouhenna – 36. perc, mindkettő Sepsi).

Az alapszakasz 18. fordulóját péntektől hétfőig bonyolítják le.

A program (a találkozókat élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Pénteken: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Medgyesi Gázmetán (18 órakor) • Bukaresti Dinamó–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (20.30-kor). Szombaton: • Sepsi–Krajovai Universitatea FC (17.30-kor) • Voluntari-i FC–FCSB (20.30-kor). Vasárnap: • Târgoviştei Chindia–Clinceni-i Academica (16 órakor) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Kolozsvári CFR 1907 (19 órakor). Hétfőn: • Botoşani-i FC–Viitorul (20.30-kor). A táblázaton:1.       Kv. CFR     17      10      4        3        39–13         34

2.       Viitorul       17      9        5        3        39–20         32

3.       Krajova      17      9        4        4        26–16         31

4.       Astra     17      9        4        4        27–18         31

5.       Gázm.         17      7        6        4        25–21         27

6.       FCSB          17      8        3        6        25–23         27

7.       Botoşani     17      5        8        4        24–23         23

8.       Jászvásár    17      5        7        5        19–22         22

9.       Dinamó       17      6        4        7        24–29         22