Labdarúgó BL: Kleinheisleréket kiütötték

Szerdán a labdarúgó Bajnokok Ligája play-off körében öt párharcban is az első mérkőzést rendezték.

A Kleinheisler Lászlót végig a soraiban tudó FK Asztana súlyos vereséget szenvedett a Celtic vendégeként Glasgow-ban. A nap másik magyar érdekeltségű meccsén Korhut Mihály szintén végig a pályán volt a Hapoel Beer-Sevában, amely hátrányból fordított az NK Maribor ellen. Az egykoron a Kolozsvári U FC-ben megfordult nigériai Anthony Nwakaeme ismét betalált, bombalövéssel szerezte meg az egyenlítő gólt.

Nápolyban Vlad Chiricheş a cserepadról nézte végig, hogy csapata hogy győzi le 2–0-ra a nizzai gárdát. Hasonlóképpen Florin Matei is tartalék volt a horvát HNK Fiume/Rijeka görögországi vesztes meccsén.

Eredmények, Bajnokok Ligája, play-off, első mérkőzés: • Olympiakosz Pireusz (görög)–HNK Fiume/Rijeka (horvát) 2–1 (gól: Odjidja-Ofoe – 66. és Romao – 93. perc, illetve Héber – 42. perc; kiállítva: Zuta – 83. perc, Rijeka) • Celtic Glasgow (skót)–FK Asztana (kazah) 5–0 (Posztnyikov – 32., öngól, S. Sinclair 2 – 42. és 60., Forrest – 79., valamint Sitov – 88. perc, öngól) • Hapoel Beer-Seva (izraeli)–NK Maribor (szlovén) 2–1 (Nwakaeme – 12. és Cedek 45. + 2. perc, 11 m, illetve Tavares – 10. perc) • Isztambul Basaksehir (török)–FC Sevilla (spanyol) 1–2 (Elia – 64. perc, illetve Escudero 16. és Ben Yedder – 84. perc) • SSC Nápoly (olasz)–Nizza/Nice (francia) 2–0 (Mertens – 13. és Jorginho – 70. perc, 11 m; kiállítva: Koziello – 80. és Plea – 80. perc, mindkettő Nice).

A visszavágókat egy hét múlva játsszák.

*

A labdarúgó Európa Liga play-off kör nyitányán kikapott Hollandiában a Zenit Szentpétervár. A visszavágót augusztus 24-én, csütörtökön rendezik meg Oroszországban.

Eredmény, Európa Liga play-off, első mérkőzés: FC Utrecht (holland)–Zenit Szentpétervár (orosz) 1–0.

További 21 mérkőzést, közte a Partizan Belgrád (szerb)–Székesfehérvári Videoton FC és a Konstancai Viitorul–Red Bull Salzburg (osztrák) találkozót csütörtökön rendeztek, lapzárta után értek véget.