Labdarúgó Bajnokok Ligája: kiesett az Atlético Madrid

Az AS Róma hazai pályán nyert a Karabah/Qarabag ellen, az Atlético Madrid pedig döntetlent játszott a Chelsea vendégeként, így az olasz csapat csoportelsőként jutott tovább a Bajnokok Ligája C-csoportjából, a madridiak pedig az Európa Ligában vigasztalódhatnak. Keddi győzelmével a Juventus és a Manchester United is bejutott a nyolcaddöntőbe.

A már korábban továbbjutott csapatok csatájában a Bayern München 3–1-es győzelmével visszavágott a Paris Saint-Germainnek, amelytől szeptemberben – még Carlo Ancelotti irányításával – 3–0-ra kikapott Franciaországban. A találkozó hőse a müncheniek francia játékosa, Corentin Tolisso volt, aki két gólt szerzett. A PSG a 25. gólját szerezte a csoportkörben, ezzel tovább javította saját csúcsát. Győzelme ellenére a Bayern csoportmásodikként került be a legjobb 16 közé, így várhatóan nehéz ellenfelet kap a nyolcaddöntőben.

Nem sikerült a rekorddöntés a PSG brazil sztárjának, Neymarnak, aki a csoportkör során először nem talált be az ellenfél kapujába.

A továbbjutásért lépett pályára Londonban, a Chelsea vendégeként az elmúlt négy évben kétszer is BL-döntős Atlético Madrid, de mivel a C-csoport másik mérkőzésén az AS Róma a papírformának megfelelően legyőzte az azeri Qarabagot, a spanyol együttes harmadikként csak az Európa Ligában folytathatja.

A D-csoportban a Sportingot 2–0-ra legyőző Barcelona mögött az előző három szezonban két finálét elvesztő Juventus jutott tovább, amely az Olimpiakosz otthonában nyert 2–0-ra Cuadrado és a csereként beállt Bernardeschi góljaival.

Az A-csoportban az elsőként továbbjutó Manchester United ugyan hátrányba került a CSZKA Moszkva elleni találkozón, de a második játékrészben két perc alatt fordított, így győzelemmel került be a legjobb 16 közé. Mögötte a Benfica otthonában diadalmaskodó svájci Bázel kvalifikálta magát az egyenes kieséses szakaszra.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló:

A-csoport: • Manchester United (angol)–CSZKA Moszkva (orosz) 2–1 (gól: Romelu Lukaku – 64. és Marcus Rashford – 66. perc, illetve Alan Dzagojev – 45 + 1. perc) • Benfica Lisszabon (portugál)–FC Bázel (svájci) 0–2 (Mohamed Elyounoussi – 5. és Dimitri Oberlin – 65. perc). A csoport végeredménye: 1. MU 15 pont, 2. Bázel 12, 3. CSZKA 9, 4. Benfica 0.B-csoport: • Celtic Glasgow (skót)–RSC Anderlecht (belga) 0–1 (Jozo Simunovic – 62. perc, öngól; a vendégeknél nem kapott játéklehetőséget sem Alex Chipciu, sem Nicolae Stanciu) • Bayern München (német)–Paris Saint-Germain (francia) 3–1 (Robert Lewandowski – 8., valamint Corentin Tolisso 2 – 37. és 69. perc, illetve Kylian Mbappé – 50. perc). A végeredmény: 1. PSG 15 pont, 2. Bayern 15, 3. Celtic 3, 4. Anderlecht 3.C-csoport: • AS Róma (olasz)–Karabah/Qarabag (azeri) 1–0 (Diego Perotti – 53. perc) • Chelsea (angol)–Atlético Madrid (spanyol) 1–1 (Stefan Savics – 75. perc, öngól, illetve Saul Niguez – 56. perc). A végeredmény: 1. Róma 11 pont, 2. Chelsea 11, 3. Atlético 7, 4. Qarabag 2.

D-csoport: • Olimpiakosz Pireusz (görög)–Torinói Juventus (olasz) 0–2 (Juan Cuadrado – 16. és Federico Bernardeschi – 90. perc) • FC Barcelona (spanyol)–Sporting Lisszabon (portugál) 2–0 (Paco Alcacer – 59. és Jeremy Mathieu – 90. perc, öngól). A végeredmény: 1. Barcelona 14 pont, 2. Juventus 11, 3. Sporting 7, 4. Olimpiakosz 1.A kvartettek első két helyezettje jutott a nyolcaddöntőbe, míg a harmadikok átkerültek az Európa Liga kieséses szakaszába. Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak.