Kupáról kupára

Az európai labdarúgó topligákban Olasz-, Spanyol- és Franciahonban rendeztek kupamérkőzéseket.

Olasz Kupa

Az Olasz Kupában az elődöntők első mérkőzéseit rendezték.

Eredmények: • Milánói Internazionale–SSC Nápoly 0–1 (gól: Fabián Ruiz – 57. perc) • AC Milan–Torinói Juventus 1–1 (Rebics – 61. perc, illetve Cristinao Ronaldo – 91. perc, 11 m). A visszavágókat március 4-én és 5-én játsszák.

Spanyol Király Kupa

A spanyoloknál szintén a legjobb négy között rendezték a párharcok első felvonását.

Eredmények: • Athletic Bilbao–Granada 1–0 (gól: Muniain – 42. perc) • Real Sociedad–Mirandés (II. liga) 2–1 (Oyarzabal – 9., 11 m és Ödegaard – 42. perc, illetve Aiás – 39. perc). A visszavágókat március 4-én és 5-én rendezik.

Francia Kupa

A franciáknál a negyeddöntőnél tartanak a kupában, egy mérkőzés döntött a legjobb négy közé jutásért.

Eredmények: • ASM Belfort (II. liga)–Stade Rennes 0–3 • Dijón–Paris Saint-Germain 1–6 • Olympique Lyon–Olympique Marseille 1–0 • Épinal (IV.)–Saint-Étienne 1–2.